Новини про коронавірус 5 лютого: вакцинація в Україні, безсимптомний COVID-19

6 лютого 2021, 06:00
Читать новость на русском

Станом на 5 лютого в Україні зафіксували 1 237 169 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Кількість безсимптомних випадків коронавірусної інфекції COVID-19 збільшується. Віктор Ляшко переконує, що Україна має всі умови для зберігання вакцини Pfizer. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 5 лютого.

Новини про коронавірус в Україні 5 лютого

Статистика COVID-19

Джерело: Апарат РНБО України

Станом на 5 лютого в Україні виявили 1 237 169 хворих на COVID-19. Серед нових пацієнтів – 230 дітей та 222 медпрацівники.

Коронавірус в регіонах України: добовий приріст

  • Київ – 321 випадок;
  • Вінницька область – 271 випадок;
  • Волинська область – 127 випадків;
  • Дніпропетровська область – 287 випадків;
  • Донецька область – 146 випадків;
  • Житомирська область – 162 випадки;
  • Закарпатська область – 209 випадків;
  • Запорізька область – 334 випадки;
  • Івано-Франківська область – 433 випадки;
  • Київська область – 272 випадки;
  • Кіровоградська область – 25 випадків;
  • Луганська область – 39 випадків;
  • Львівська область – 406 випадків;
  • Миколаївська область – 160 випадків;
  • Одеська область – 157 випадків;
  • Полтавська область – 173 випадки;
  • Рівненська область – 163 випадки;
  • Сумська область – 81 випадок;
  • Тернопільська область – 174 випадки;
  • Харківська область – 190 випадків;
  • Херсонська область – 47 випадків;
  • Хмельницька область – 231 випадок;
  • Черкаська область – 144 випадки;
  • Чернівецька область – 270 випадків;
  • Чернігівська область – 101 випадок.

Загальна статистика захворюваності на COVID-19

Станом на 5 лютого в Україні зареєстрували 1 237 169 випадків зараження коронавірусною інфекцією. 1 063 591 пацієнт вже подолав хворобу. Втім, на жаль, 22 707 пацієнтів померли внаслідок ускладнень, спричинених хворобою.

Коли в регіонах України вводитимуть червону зону карантину

Джерело: 24 канал

Під час години запитань до уряду 5 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що карантин в Україні посилюватимуть локально.

Степанов наголосив, що якщо навантаження на медичну систему буде збільшуватись з такими темпами, які можуть призвести до колапсу, то регіон буде віднесено до червоного рівня епідеміологічної небезпеки.

Про це можуть свідчити такі показники:

  • 65% заповнених ліжок з проведеним киснем;
  • Зростання кількості госпіталізованих на більше ніж 50% впродовж 7 днів.


Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу

Коли в Україні планують завершити вакцинацію проти COVID-19

Джерело: 24 канал

Україна планує розпочати вакцинацію населення проти коронавірусу у лютому 2021 року. У Міністерстві охорони здоров'я переконані, що з імунізацією впораються до кінця року.

"Щодо закінчення процесу вакцинації – ми плануємо завершити до кінця 2021 року. В нас не передбачається жодних збоїв по поставках вакцин", – повідомив глава МОЗ Максим Степанов.

Як в Україні зберігатимуть вакцини проти коронавірусу

Джерело: фейсбук МОЗ

Одна з вакцин проти коронавірусу, яка зараз зареєстрована у світі, повинна зберігатися при температурі до -80°C. Ляшко запевнив, що Україна має умови для її зберігання.

Вакцина від Pfizer – це мРНК вакцина, яка на національних складах повинна зберігатися при температурі до -80°C. Інші вакцини, зареєстровані зараз у світі, потребують від +2 до +8°C.

Степанов оцінив дії МОЗ у боротьбі з коронавірусом

Джерело: 24 канал

Міністерство охорони здоров'я досягло високих результатів у боротьбі з коронавірусом. Це дозволило врятувати багато життів українців. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на годині запитань до уряду у Верховній Раді.

Степанов вважає, що головна мета на цьому етапі пандемії досягнута. Україна перебуває на 34 місці в Європі за рівнем смертності від коронавірусу.

Читайте також AstraZeneca: що відомо про вакцину, якою щепитимуть українців

Україна отримає 12 мільйонів доз вакцин від AstraZeneca та Novavax

Джерело: Пресслужба Президента Україна

Сьогодні, 5 лютого, Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax.

Поставки відбуватимуться з лютого 2021 року. Як пише пресслужба Володимира Зеленського, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив президенту, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин від AstraZeneca та Novavax.

Максим Степанов додав, що досягнуто домовленості про постачання вакцин, розроблених за участю компаній AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та Novavax (США), які виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).

Новини про коронавірус у світі 5 лютого

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 105 мільйони інфікованих коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. З них більш ніж 58,5 мільйона вже одужали, але 2 295 162 пацієнти померли від ускладнень COVID-19 та супутніх захворювань.

Вчені з Китаю закликали ВООЗ досліджувати походження коронавірусу в інших країнах

Джерело: People's Daily, China

Китайські вчені закликають Всесвітню організацію охорони здоров'я досліджувати походження коронавірусу й поза межами КНР. Адже випадки коронавірусу зафіксували "в інших країнах ще до спалаху в Ухані".

Президент Китайської асоціації вакцинної промисловості Фен Дуоцзя заявив, що ВООЗ повинна досліджувати походження коронавірусу й в інших країнах, оскільки це глобальна пандемія.

На його думку, знайти джерело коронавірусу в Ухані "науково неможливо", оскільки "були випадки, виявлені в інших країнах ще до повідомлення про спалах в Ухані".

Кількість безсимптомних випадків COVID-19 збільшується

Джерело: JAMA

Вчені проаналізували, як часто зустрічалися безсимптомні випадки COVID-19 у людей, які в'їжджали в Китай з квітня по жовтень 2020 року. Виявилося, що кількість таких людей постійно зростає.

З квітня по жовтень 2020 року в Китай з інших країн в'їхало близько 19 мільйонів осіб з 89 країн. Позитивні тести на коронавірус були у 0,016% з них. Відсоток інфікованих людей був порівняно стабільним протягом цих шести місяців. Однак в цей період кількість безсимптомних випадків серед них збільшилася з 27,8% до 59,4% (всього за період дослідження – у 52%).

Наявні темпи вакцинації дозволять світу повернутися до нормального життя через 7 років

Джерело: Bloomberg

Нинішні темпи вакцинації від COVID-19 дозволять світу повернутися до нормального життя щонайшвидше через 7 років. Для цього потрібно буде зробити щеплення 75% населення планети.

Наразі у середньому щодоби вакцинацію від коронавірусу роблять приблизно 4,5 мільйона людей. Для глобальних результатів потрібно багато часу. Поки що найвищий відсоток вакцинації фіксують в Ізраїлі. Такі темпи дозволять місцевим жителям повернутися до нормального життя через 2 місяці.


Новий штам COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

В Росії захворіло майже 4 мільйони людей

Джерело: стопкоронавирус.рф

Станом на 5 лютого у Росії зареєстрували 3 934 606 хворих на коронавірус. За минулу добу виявили 16 688 випадків інфікувань.

Найбільше нових хворих виявили в Москві (+2032), Петербурзі (+1463), Підмосков'ї (+946), а також у Нижньогородській області (+473). За минулу добу внаслідок коронавірусу у Росії померла 527 людина. Загальна кількість летальних випадків в країні зросла до 75 732.

За цей період одужали 23 582 хворих. Загалом від початку пандемії хворобу подолали 3 413 495 громадян.

У Британії розробляють COVID-паспорти для поїздок

Джерело: The Mirror

Британський уряд почав роботу над документом для громадян, які планують міжнародні поїздки. Туди будуть заноситися дані про вакцинацію.

Міністерство закордонних справ, Міністерство транспорту і Міністерство охорони здоров'я і соціального захисту працюють над варіантами закордонних поїздок, для яких може знадобитися такий документ. Так, Греція вже готова відкрити кордони для жителів Великої Британії, якщо вони підтвердять вакцинацію проти коронавірусної інфекції.

У МОЗ Чехії заявили, що карантинні обмеження більше не працюють у боротьбі з COVID-19

Джерело: Vinegret

У Чехії дійшли висновку, що карантин втратив свою ефективність у боротьбі з коронавірусом. Люди продовжують порушувати обмеження, а владі постійно доводиться їх продовжувати.

Станом на 5 лютого в Чехії виявили понад 1 мільйон 13 тисяч випадків COVID-19.Від недуги померли майже 17 тисяч людей. Одужали більше ніж 900 тисяч хворих.