Зарано розслабились, – інфекціоністка про розповсюдження штаму Дельта в Україні
Якщо принаймні 2 людини мають підтверджений штам Дельта, то в Україні він є. Послаблювати заходи боротьби з коронавірусом експерти не рекомендують. Навпаки, пропонують мотивувати українців вакцинуватися та провести інформаційну кампанію серед медичних працівників.
На цьому наголосила лікарка-інфекціоністка Людмила Мухарська. За її словами, цей варіант міг бути і в інших людей, які перехворіли коронавірусом чи не мали симптомів хвороби узагалі.
До теми Штам коронавірусу Дельта зафіксували у більш ніж 100 країнах світу
"Навіть якщо варіант вірусу Дельта є в сусідніх країнах, то 100-відсотково, враховуючи міграційні потоки, він поширюється й в Україні також", – пояснила Мухарська.
Протиепідеміологічні заходи
Інфекціоністка переконана, що послаблювати протиепідеміологічні заходи в Україні не потрібно. Навіть якщо кількість підтверджених випадків коронавірусу зменшується. Говорити про це можна буде лише тоді, коли незахищені від вірусу люди перестануть заражатися в колективах.
У багатьох країнах і в Україні зарано розслабили й скасували необхідні заходи безпеки,
– підкреслила Мухарська.
Темпи імунізації
В Україні вакцинували понад 1 мільйон людей. Це ті громадяни, що отримали по 2 дози вакцини від коронавірусу. До початку осені 2021 року планують зробити щеплення 5 мільйонам осіб.
Щоб швидше подолати епідемію COVID-19, лікарка запропонувала продовжувати вакцинацію. Слід звертати увагу і на дії та рекомендації міжнародних експертів та ВООЗ. Варто мотивувати людей робити щеплення та закупити вакцину в достатній кількості. "Поки що темпи вакцинації не настільки задовільні, щоб назвати їх успішними. Але ситуація покращується", – акцентувала Мухарська.
Лікарка-інфекціоністка Людмила Мухарська про штам Дельта в Україні: дивіться відео
Інформаційна кампанія
За словами інфекціоністки, в Україні достатньо людей, які хочуть вакцинуватися і знають, навіщо це потрібно. Із часом їхня кількість зменшуватиметься, тому Міністерству охорони здоров'я потрібно працювати з людьми, які не довіряють вакцині або системі охорони здоров'я, не хочуть робити щеплення.
Якщо у великих містах є умови для вакцинації, то у сільській місцевості люди не мають змоги цього зробити. Не кожен захоче їхати і в район, щоб зробити укол. Відповідно, інформаційну кампанію треба поширювати на невеликі населені пункти.
Не завжди підтримують вакцинацію і медичні працівники. Багато з них уже перехворіли COVID-19 і вважають, що мають антитіла, а тому відтерміновують щеплення або взагалі не планують їх робити. Мухарська зауважила, що з ними теж потрібно пропрацьовувати це питання або стимулювати ситуацію, як це відбувається в інших країнах.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу