Новини про коронавірус 3 серпня: як відрізняються симптоми з віком, коли новий спалах в Україні
В Україні дещо зросла захворюваність на коронавірус, востаннє понад 800 інфікованих за добу в країні фіксували 25 липня. Згідно з статистикою МОЗ в Україні від коронавірусу за останні 2 місяці не померла жодна людина, яка була вакцинованою. Вчені розробили класифікацію симптомів в залежності від віку. Це останні новини про SARS-Cov-2 в Україні та світі 3 серпня.
Новини про коронавірус в Україні 3 серпня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 2 серпня, в Україні зафіксували 827 нових хворих на COVID-19. З них 68 дітей та 26 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 334 людини з ускладненим перебігом хвороби або підозрою на наявність коронавірусної інфекції. На жаль, ще 26 пацієнтів померли. Натомість видужали 533 інфікованих.
До теми Новини про коронавірус 2 серпня: смерть сім'ї після "Супутник V", нові ціни на вакцини
Впродовж 3 серпня в Україні провели 39 622 тести на коронавірус, з них:
- методом ПЛР – 19 946,
- методом ІФА — 82 29,
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 11 447.
Добовий приріст випадків інфікування в регіонах:
- місто Київ – 198 випадків;
- Вінницька область – 32 випадки;
- Волинська область – 2 випадки;
- Дніпропетровська область – 53 випадки;
- Донецька область – 65 випадків;
- Житомирська область – 14 випадків;
- Закарпатська область – 5 випадків;
- Запорізька область – 37 випадків;
- Івано-Франківська область – 6 випадків;
- Київська область – 19 випадків;
- Кіровоградська область – 4 випадки;
- Луганська область – 47 випадків;
- Львівська область – 48 випадків;
- Миколаївська область – 11 випадків;
- Одеська область – 62 випадки;
- Полтавська область – 14 випадків;
- Рівненська область – 15 випадків;
- Сумська область – 24 випадки;
- Тернопільська область – 6 випадків;
- Харківська область – 49 випадків;
- Херсонська область – 36 випадків;
- Хмельницька область – 18 випадків;
- Черкаська область – 32 випадки;
- Чернівецька область – 13 випадків;
- Чернігівська область – 17 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Останні 2 місяці від коронавірусу в Україні помирали лише невакциновані люди
Джерело: ТСН
Від коронавірусу за літні місяці в Україні помирали лише невакциновані проти хвороби люди. Лише одна людина, яка померла, мала одну дозу. У Центрі громадського здоров'я України наголосили, що вакцинація суттєво знижує ризик смерті від коронавірусу.
Зверніть увагу: впродовж червня-липня в Україні коронавірус виявили у більш ніж 49 тисяч українців, з них лише 170 людей вакцинувалися однією або двома дозами – це всього 0,3% від загальної кількості хворих.За 2 літні місяці померли 2 256 хворих на коронавірус. Усі інфіковані, які пішли з життя, були нещеплені (лише 1 пацієнт отримав першу дозу препарату проти COVID-19).
Темпи вакцинації в Україні
Джерело: МОЗ
Від початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу вакцинували 3 669 513 людей, 3 669 511 з яких отримали першу дозу препарату, а 2 088 433 – обидві.
Впродовж минулої доби (2 серпня) щеплення проти коронавірусу отримала 125 161 людина. 70 344 громадян отримали першу дозу, а решта 54 817 людей отримали завершальну, другу дозу вакцини.
До теми На Львівщині побільшало підозр на інфікування штамом Дельта
Новий спалах COVID-19 можливий через 2 тижні
Джерело: Інтерфакс-Україна
Експерти Київської школи економіки (KSE) спрогнозували новий можливий спалах COVID-19 в Україні. Ймовірно, зростання захворюваності може розпочатися впродовж найближчих двох тижнів.
Ризик швидкого спалаху в Україні щотижня збільшується. Попри те, що ситуація залишається контрольованою і медична система не перевантажена (ліжка з киснем завантажені на 9%, реанімаційні – на 12%), спалах можливий протягом найближчих двох тижнів,
– сказав керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко.
У KSE розповіли, що найімовірніше, спалах розпочнеться з таких областей:
- Дніпропетровської,
- Одеської,
- Донецької,
- Житомирської,
- Закарпатської,
- Хмельницької областей
Ці регіони "ростуть" найбільше і дають понад 50% усього зростання госпіталізацій в цілому по країні.
5 областей не відповідають зеленій зоні
Джерело: МОЗ
В Україні 3 серпня у 5 регіонах погіршилась ситуація з коронавірусом. Динаміка госпіталізацій там вища, ніж має бути в зеленій зоні.
Яка норма?
Норма динаміки загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим чи підозрою на COVID-19 може становити не більше 50%.Про які області мова:
- у Закарпатській області показник госпіталізацій вже протягом 3 днів перевищує допустиму норму. Так, 2 серпня він становив 103,2%, а раніше – всього 87,5 – 93,3%.
- на Рівненщині теж погана динаміка госпіталізацій вже 2 дні поспіль. Показник складає 92,3%, перед тим був на рівні 61,5%
- у Тернопільській області ситуація найгірша – 136,4%.
- на Хмельниччині показник дещо перевищує допустиму норму – 59,3%.
- у Черкаській області – 55,6%.
Цікаво Як до карантину: львівський аеропорт похвалився пасажиропотоком
Новини про коронавірус у світі 3 серпня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на ранок 3 серпня у світі зафіксували понад 198 мільйонів хворих на коронавірус. Від недуги померли понад 4,2 мільйона інфікованих. Найбільшу кількість інфікованих коронавірусом виявили у США, там захворіли майже 35 мільйонів людей, жертвами коронавірусу стали понад 613 тисяч жителів США.
Наступна країна, яка найбільше постраждала від пандемії, є Індія. Там інфікувались майже 32 мільйони людей, з них померли внаслідок недуги 425 тисяч.
В Індії вакциновані лікарі втретє захворіли на коронавірус
Джерело: The Times of India
В Індії повідомили про випадки триразового інфікування серед медиків: у двох лікарок тричі підтвердили COVID-19. При цьому вони були повністю щеплені проти коронавірусної інфекції.
У США захворюваність на коронавірус вища, ніж влітку минулого року
Джерело: CNBC
У США стрімко зростає кількість хворих на коронавірус і госпіталізованих через недугу. Останній тижневий показник захворюваності на COVID-19 вищий, ніж минулого літа.
Так, впродовж минулого тижня в країні виявили 72 790 хворих на коронавірус. Натомість показники захворюваності минулого літа не перевищували 68 700.
В ОАЕ дітей з 3 років вакцинуватимуть проти коронавірусу
Джерело: Bloomberg
Об'єднані Арабські Емірати повідомили, що вакцинуватимуть проти коронавірусу дітей у віці від 3 до 17 років. Щеплення проводитимуть китайською вакциною Sinopharm.
До слова, в ОАЕ понад 78% населення, а це приблизно 9 мільйонів людей, отримали першу дозу вакцини. 70% населення отримали дві дози, відтак закінчили вакцинацію.
Варто прочитати Новий варіант коронавірусу захоплює континенти: чому всі говорять про штам Лямбда
Дослідження про коронавірус
Впродовж двох тижнів після інфікування коронавірусом зростає ризик інсульту
Джерело: The Lancet
У дослідження взяли участь 86 тисяч людей. З 1 лютого до 14 вересня 2020 року медики порівнювали частоту інсульту й інфаркту міокарда в пацієнтів з коронавірусом з частотою порушень серцево-судинної системи в людей з контрольної групи.
Вчені з'ясували, що в перші 2 тижні після інфікування COVID-19 ризик гострого інфаркту міокарда й інсульту збільшується приблизно втричі.
Як симптоми COVID-19 відрізняються за віком
Джерело: The Lancet Digital Health
Вчені Королівського коледжу Лондона розповіли, чим відрізняються симптоми коронавірусу у людей різного віку. Виявилось, що певна різниця таки є.
Науковці простежили динаміку захворювання в перші 3 дні після позитивного тесту. У науковій вибірці взяла участь 182 991 людина, а в тестовій – 15 049.
Зокрема виявилось, що втрата нюху є доволі рідким явищем серед літніх людей. Натомість пацієнти 40 – 59 років частіше скаржаться на постійний кашель.
Увага Після COVID-19 у пацієнтів часто виявляють онкологію, — інфекціоністка
Чому люди відмовляються від щеплення проти коронавірусу
Джерело: Social Psychological Bulletin
Нині багато людей не хочуть або бояться вакцинуватися проти коронавірусу. Фахівці з університетів Ягеллонського й соціальних і гуманітарних наук (Польща) вивчили літературу про ставлення людей до вакцинації.
Вчені прийшли до висновку, що всі учасники в цілому негативно ставляться до вакцин, а не лише до COVID-щеплень. При цьому багато опитаних заявили, що їхня позиція заснована нібито на власному досвіді або на досвіді знайомих.
Фахівці вважають, що причина відмови від щеплень – схильність запам'ятовувати негативну інформацію, навіть якщо та була просто прочитана в соціальних мережах або підозрілих сайтах.