Штрафи за відсутність маски, коли ревакцинуватимуть українців: новини про коронавірус 27 серпня
Радуцький закликав штрафувати українців без масок. Під час нового локдауну вакциновані українці можуть мати привілеї. Школи отримали рекомендації щодо проведення навчання в новому навчальному році через ситуацію з коронавірусом. З початку пандемії по всьому світу виявили понад 214,6 мільйонів хворих. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 27 серпня.
Новини про коронавірус в Україні 27 серпня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: МОЗ
Впродовж минулої доби в Україні виявили ще 2 033 хворих на COVID-19. Це найбільша кількість від 6 червня. Так, до лікарень госпіталізували 838 людей з підтвердженою хворобою або підозрою на наявність інфекції. На жаль, ще 66 пацієнтів померли.
До теми Домішки в вакцині Moderna, важливі заяви ВООЗ: новини про коронавірус 26 серпня
Також відомо, що серед нових пацієнтів 127 дітей та 46 медпрацівників. Натомість одужали від учора 1 253 людини.
Увага! Від початку пандемії в Україні виявили 2 280 203 хворих на коронавірус. 2 204 682 з них вже одужали, а ось з життя пішли 53 632 пацієнти.
Добовий приріст захворюваності в регіонах
- Київ – 262 випадки;
- Вінницька область – 58 випадків;
- Волинська область – 26 випадків;
- Дніпропетровська область – 98 випадків;
- Донецька область – 127 випадків;
- Житомирська область – 55 випадків;
- Закарпатська область – 14 випадків;
- Запорізька область – 72 випадки;
- Івано-Франківська область – 88 випадків;
- Київська область – 64 випадки;
- Кіровоградська область – 13 випадків;
- Луганська область – 94 випадки;
- Львівська область – 88 випадків;
- Миколаївська область – 27 випадків;
- Одеська область – 111 випадків;
- Полтавська область – 51 випадок;
- Рівненська область – 47 випадків;
- Сумська область – 61 випадок;
- Тернопільська область – 70 випадків;
- Харківська область – 195 випадків;
- Херсонська область – 124 випадків;
- Хмельницька область – 99 випадків;
- Черкаська область – 45 випадків;
- Чернівецька область – 123 випадки;
- Чернігівська область – 20 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Коли планують ревакцинацію, якщо COVID-сертифікат діє пів року
Джерело: BBC
Поки що в Україні не робитимуть щеплень бустерною дозою. Головний санлікар України Ігор Кузів наголосив, що наразі основна стратегія – це ревакцинація через рік. При цьому цифровий сертифікат діє лише 180 днів (пів року) після проходження повного курсу вакцинації. Кузін також зауважив, що у МОЗ планують дозволяти громадянам змінювати вакцини для ревакцинації, але поки що таких рекомендацій немає. В Україні розглядатимуть стратегії ревакцинації населення лише після рекомендацій офіційних наукових відомств.
"Дія" завершила бета-тестування COVID-сертифікату: скільки українців його отримали
Джерело: телеграм Федорова
"Дія" оголосила про завершення тестування COVID-сертифікату. Станом на кінець липня їх у додатку згенерували майже 300 тисяч українців. Для генерації сертифіката потрібен біометричний паспорт і цифровий підпис. Це можуть зробити всі, хто отримав 2 дози вакцини, і має ID-паспорт та/або біометричний закордонний паспорт.
Настав час посилити контроль, – Радуцький закликав штрафувати українців без масок
Джерело: фейсбук Радуцького
Глава комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький закликав поліцію штрафувати за ігнорування маскового режиму в публічних місцях. Саме такі порушення він назвав однією з причин стрімкого погіршення епідситуації. Він також наголосив, що захисні пластикові щитки, які офіціанти, касири, адміністратори останнім часом використовують замість масок – не захищають від поширення недуги. Радуцький підкреслив, що це не є альтернативою медичним маскам, оскільки вони лише змінюють потік повітря, яке видихає людина.
Не втрата нюху та смаку: лікар назвав новий перший симптом COVID-19 в Україні
Джерело: ТСН
Все частіше нові випадки коронавірусу в Україні трапляються серед молодшого населення. Перші симптоми недуги у них теж відрізняються від тих, що були на початку пандемії. Головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів, що збільшилася кількість хворих, у яких першим симптомом хвороби є розлади шлунково-кишкового тракту.
Які раніше були головні симптоми коронавірусу / Дані: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
До чого українцям готуватися восени
Джерело: 24 канал
Восени очікується черговий локдаун, але у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що вакциновані люди матимуть певні привілеї та навіть зможуть відвідувати розважальні заклади. Так, у регіонах будуть запроваджувати різного роду обмеження, але певним сферам.
Новий рекорд щеплень
Джерело: МОЗ
За минулу добу в Україні проти COVID-19 вакцинували рекордну кількість людей. Мешканці з різних куточків країни отримали аж 173 435 щеплень. З них 55 908 отримали першу дозу препарату. Натомість завершили вакцинацію, тобто отримали другу дозу, 117 527 людей.
Зверніть увагу! Від початку вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу вакцинували 5 208 200 людей. 5 208 198 з них отримали першу дозу препарату, а повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 427 847 громадян.Загалом і першою, і другою дозами в Україні провели 8 636 045 COVID-щеплень (2 людини отримали першу дозу за кордоном).
У Вінниці за вакцинацію розігрують призи
Джерело: ТСН
Жителів Вінниці вирішили матеріально заохочувати вакцинуватися проти коронавірусу. Серед призів: побутова техніка, велосипеди й навіть автомобіль. Відомо, що буде пів сотні призів. Участь у розіграші можуть взяти всі, хто від початку вересня зареєструється й отримає щеплення у пунктах вакцинації.
Ігор Кузін про пандемію коронавірусу
Джерело: BBC
Пандемія COVID-19 триватиме від 2 до 5 років. Так вважає головний санітарний лікар України Ігор Кузін. У 2021 році коронавірус точно не закінчиться. Світові необхідна загальна світова стратегія профілактики та лікування.
Чи каратимуть противників вакцинації
Джерело: BBC
Ігор Кузін розповів, чи будуть в країні вводити каральні заходи для невакцинованих. Зокрема, у МОЗ вважають недоцільними подібні заходи наразі, але не виключають таку ймовірність на майбутнє. Щоб запроваджувати будь-які каральні заходи, треба переконатися, що кожна людина мала доступ до вакцинації.
Більше тут Чи каратимуть в Україні противників вакцинації: позиція МОЗ
Рекомендації щодо навчання на карантині
Джерело: Департамент освіти і науки Києва
Департамент освіти і науки Києва дав школам рекомендації щодо проведення навчання в новому навчальному році через ситуацію з коронавірусом. Є 3 варіанти роботи шкіл під час карантину:
- якщо країна перебуває в зеленій зоні, то школи працюють у звичайному режимі. Діти ходять до школи і вчаться, вчителі працюють очно;
- якщо країна переходить в жовту або помаранчеву зони, то потрібно, щоб не менше 80% працівників школи були вакциновані для роботи в очному режимі, інакше – дистанційне навчання;
- якщо встановлена червона зона, тоді учням заборонено відвідувати навчальні заклади, крім дитсадків і початкової школи.
У 2 областях показники не відповідають нормі
Джерело: МОЗ
Наразі в Україні всі області перебувають у зеленій зоні. Проте на Черкащині та і Івано-Франківській областях показники уже не відповідають нормі.
Україна отримає ще 28 мільйонів вакцин
Джерело: BBC
План вакцинувати 5 мільйонів українців до кінця літа виконали на понад 80%. Впродовж тижня щеплюють майже мільйон осіб. У МОЗ розповіли про кількість вакцин, яка доступна наразі. Всього у 2021 році Україна має отримати 45 млн доз вакцин. Тобто ще 28 мільйонів доз очікують отримати до кінця року.
Нові карантинні заходи в дитячих садочках
Джерело: Міністерство освіти і науки
МОЗ затвердило нові протиепідемічні заходи у дитячих садочках. Тепер перевіряти температуру у дітей мають лише при вході у заклад. Після виявлення в дитини симптомів COVID-19 у кімнаті, де вона перебувала, необхідно провести провітрювання та дезінфекцію.
До теми Будемо йти за європейським сценарієм, – Кузін про перепони для нещеплених від COVID-19
Новини про коронавірус у світі 27 серпня
Статистика захворюваності
Джерело: Університет Гопкінса
З початку пандемії по всьому світу виявили понад 214,6 мільйона хворих на коронавірус. Хвороба забрала життя щонайменше 4,4 мільйона інфікованих. При цьому у ВООЗ вважають, що цифри можуть бути заниженими, оскільки у багатьох країнах тестування на досить низьких рівнях.
Найбільше випадків зараження виявили у США – загалом там зареєстрували понад 38 мільйонів пацієнтів з COVID-19, більш ніж 633 тисячі з яких, на жаль, померли. Наступними за кількістю виявлених хворих ідуть Індія, Іран, Бразилія та Велика Британія.
Чоловік тимчасово втратив зір після коронавірусу: деталі випадку
Джерело: ScinceAlert
У США медики проаналізували випадок 70-річного чоловіка, який втратив зір на праве око на 2 дні внаслідок інфікування коронавірусом. Пацієнту поставили діагноз риносинусит, він пройшов курс стероїдів і незабаром повернувся до одужання і ясного зору. Причиною могло бути переважання активного типу білих кров'яних тілець, які зазвичай виробляють антитіло IgG4. На відміну від звичайних антитіл, воно здатне перебудовуватися.
Лотерея серед вакцинованих: як в Грузії заохочують робити COVID-щеплення
Джерело: "Ехо Кавказу"
У Грузії на початку вересня проведуть лотерею серед вакцинованих від коронавірусної хвороби COVID-19. Переможці отримають грошові призи. Офіційно про проведення лотереї оголосять на початку вересня.
До теми Назвали симптоми COVID-19 у вакцинованих: хто частіше заражається
Останні дослідження
Клінічні дослідження припинили завчасно: новий препарат показав високу ефективність проти COVID-19
Джерело: EurekAlert
Вчені протестували новий препарат проти коронавірусу – ліки флувоксамін, які відомі на ринку понад 30 років. У випадку коронавірусу препарат виявився настільки ефективний, що клінічні дослідження припинили достроково – отриманий навіть за короткий період терапевтичний результат перевершив всі очікування. Флувоксамін знижував ризики госпіталізацій на 30% без будь-яких значущих побічних ефектів
Після Pfizer ризик підхопити Дельту в 7 разів вище, ніж у перехворілих: нове дослідження
Джерело: The Guardian
Ізраїльські вчені вивчили ймовірність інфікування варіантом коронавірусу Дельта серед людей, які мають імунітет до COVID-19 (набутий внаслідок перенесеної хвороби або ж сформований вакциною). Люди, які отримали дві дози Pfizer, "майже в 6 разів частіше хворіли на коронавірус штаму Дельта і в 7 разів частіше мали симптоматичне захворювання, ніж ті, хто раніше видужав". Варто додати, що дослідження опублікували наразі лише у вигляді препринта, його ще не оцінювали інші, незалежні спеціалісти.