Критична ситуація з COVID-19, невакциновані студенти: новини про коронавірус 17 серпня

18 серпня 2021, 05:55
Читать новость на русском

В Україні загострюється епідемічна ситуація. Поселення до гуртожитків тільки вакцинованих студентів хочуть внормувати. МОЗ попередив Прикарпаття про наслідки провалу вакцинацїї. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 17 серпня.

Новини про коронавірус в Україні 17 серпня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: МОЗ

За добу в Україні захворіли на коронавірус 890 людей, серед них 81 дитина та 10 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 379 людей з симптомами COVID-19. 27 пацієнтів померли від ускладнень хвороби. Водночас одужало – 433 особи.

До теми Українці зможуть отримати нагороду за вакцинацію вже цього тижня

Кількість хворих у регіонах: добовий показник

  • Київ – 127 випадків;
  • Вінницька область – 7 випадків;
  • Волинська область – 6 випадків;
  • Дніпропетровська область – 49 випадків;
  • Донецька область – 16 випадків;
  • Житомирська область – 12 випадків;
  • Закарпатська область – 22 випадки;
  • Запорізька область – 74 випадки;
  • Івано-Франківська область – 24 випадки;
  • Київська область – 48 випадків;
  • Кіровоградська область – 1 випадок;
  • Луганська область – 68 випадків;
  • Львівська область – 49 випадків;
  • Миколаївська область – 16 випадків;
  • Одеська область – 111 випадків;
  • Полтавська область – 10 випадків;
  • Рівненська область – 21 випадок;
  • Сумська область – 28 випадків;
  • Тернопільська область – 6 випадків;
  • Харківська область – 86 випадків;
  • Херсонська область –12 випадків;
  • Хмельницька область – 43 випадки;
  • Черкаська область – 13 випадків;
  • Чернівецька область – 41 випадок;
  • Чернігівська область – 0 випадків.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Довідка. Від початку пандемії в Україні зареєстрували 2 267 219 випадків захворювання на COVID-19. Станом на 17 серпня про одужання повідомили щонайменше 2 197 508 осіб. Водночас офіційно смерть внаслідок коронавірусу зареєстрували у 53 296 випадків інфікувань.  

Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Невакцинованих студентів можуть не пускати до гуртожитків

Джерело: "Укрінформ"

Міністерство охорони здоров'я має оприлюднити офіційну позицію щодо впровадження норми, яка врегулює питання поселення студентів до гуртожитків. Там вважають, що краще бути вакцинованим, ніж 2 тижні бути на самоізоляції. Головний санлікар Ігор Кузін каже, що поселення до гуртожитків тільки вакцинованих студентів має бути внормовано.

Скільки українців вакцинували проти коронавірусу

Джерело: МОЗ

Впродовж минулої доби, 16 серпня в Україні вакцинували проти коронавірусу 123 637 людей. Одну дозу отримали 70 405 людей, дві дози вакцини, а відтак завершили курс імунізації – 53 232 людини. Загалом в Україні проведено 7 584 403 щеплення.

Українці зможуть отримати нагороду за вакцинацію

Джерело: 24 канал

У МОЗ вигадали цікаве заохочення для українців, аби ті вакцинувалися проти коронавірусу. За щеплення даватимуть квиток на концерт. Мовиться про святкування Дня Незалежності у Києві на НСК "Олімпійський".

Вакцинація вчителів

Джерело: "Укрінформ"

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що будуть спонукати якомога більше освітян до вакцинації проти COVID-19. Все для того, щоб 1 вересня відбулося, і діти пішли до школи.

У МОЗ назвали умови введення жовтої карантинної зони в Україні

Джерело: МОЗ

По всій території України наразі діє зелений рівень епідемічної небезпеки. Однак його можуть посилити у разі наявності протягом трьох днів підряд одного з показників МОЗ.

Важливо Дві області України не відповідають зеленій зоні карантину: забагато госпіталізованих

В Україні загострюється епідситуація

Джерело: Київська школа економіки

Епідемічна ситуація в Україні поступово погіршується. Проблеми спостерігаються в 16 із 25 регіонів. Зокрема, ліжка з киснем зайняті на 10%. А реанімаційні ліжка заповнені пацієнтами з коронавірусом на 15%. Разом з тим, госпіталізації вже на чверть перевищують виписки. Тож, навантаження на систему охорони здоров'я більшає.

Сімейні лікарі почнуть обдзвонювати українців

Джерело: розпорядження МОЗ

Сімейних лікарів в Україні зобов'язали обдзвонити своїх пацієнтів. Так хочуть запрошувати українців на вакцинацію. Також лікарі інформуватимуть, коли та де можна отримати щеплення від коронавірусу.

На Львівщині зросла захворюваність на коронавірус

Джерело: ЛОДА

На Львівщині зросла кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом. Також у лікарні області стали частіше потрапляти хворі на COVID-19.

  • З початку пандемії коронавірус виявили у майже 139 тисяч жителів Львівщини.
  • Понад 134,2 тисячі людей одужали, а 3704 – померли від ускладнень хвороби.
  • Станом на ранок 17 серпня у стаціонарах лікуються 185 хворих на коронавірус. 20 людей перебувають у реанімаціях, а 4 – підключені до апаратів ШВЛ.
  • Наразі ліжкова мережа медзакладів Львівщини заповнена на 5,6%.

МОЗ попередив Прикарпаття про наслідки провалу вакцинації

Джерело: фейсбук Ляшка

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко провів селекторну нараду із регіонами щодо темпів вакцинації проти COVID-19. Річ у тім, що Івано-Франківська область стала найгіршою зі всіх регіонів України за охопленням вакцинацією. За словами глави МОЗ, такі темпи щеплень неодмінно дадуть про себе знати восени.

Детальніше Мав окрему розмову, – Ляшко попередив Прикарпаття про наслідки через низькі темпи вакцинації

Що робити, якщо у сертифікаті про вакцинацію помилка

Джерело: НСЗУ

COVID-сертифікат про вакцинацію підтягується з електронної системи охорони здоров'я. Тому важливо, щоб цю інформацію туди внесли – правильно і в повному обсязі.

Зверніть увагу! Якщо лікар не бачить в електронній системі даних про вакцинацію, або ж вони неповні чи неправильно внесені, слід звернутися до пункту, де було здійснено вакцинацію.

Саме там можна внести, або скорегувати дані. Для цього із собою треба мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу

Новини про коронавірус у світі 17 серпня

Статистика захворюваності

Джерело: Університет Гопкінса

З початку пандемії недугу виявили більш ніж у 207,9 мільйонів людей по всьому світу. Хвороба забрала життя майже 4,37 мільйона інфікованих.

Найбільше перехворілих на коронавірус зафіксували у США – недугу діагностували у понад 36,8 мільйона людей, щонайменше 622 тисячі, на жаль, померли.

Як пандемія вплинула на економічні плани Індії

Джерело: The Economic Times

До пандемії коронавірусу Індія планувала до 2025 року стати економікою з 5 трильйонами доларів. Проте, схоже, що останні майже два роки дещо скорегували плани держави, і не в кращу сторону. Крім того, цілком ймовірно з пандемії індійська економіка вийде з гіршими показниками у порівнянні з 2019 роком.

Нова Зеландія оголосила перший локдаун за пів року

Джерело: ВВС

У Новій Зеландії запроваджують національний карантин після того, як в одного чоловіка виявили коронавірус. Це перший випадок за пів року. Тож, локдаун запровадять із 18 серпня. Влада намагається вжити максимальних заходів.

Відлюдник вийшов з печери, щоб вакцинуватися

Джерело: France24

Відлюдник із Сербії, який понад 20 років жив у невеликій гірській печері, дізнався про пандемію. Він одразу вийшов, щоб зробити щеплення.

Коронавірус не вибирає. Він теж прийде сюди, в мою печеру. Я хочу отримати всі три дози, включаючи додаткову. Я закликаю всіх пройти вакцинацію,
– сказав він.

Дослідження коронавірусу

Може з'явитись штам коронавірусу, проти якого вакцини безсилі

Джерело: The Guardian

Мутації SARS-CoV-2 можуть значно сповільнити протидію з пандемією. Вчені побоюються, що найближчим часом може з'явитись небезпечний штам, який не можна буде стримати вакцинацією. Щоб впоратися з цим завданням людству знадобляться місяці інтенсивної роботи і нові заходи обмежень.

Як не підхопити коронавірус в машині

Джерело: Swansea University

Оскільки вірус передається з краплями та аерозолем при кашлі, чханні, під час розмови або дихання, це означає, що в умовах невеликого замкнутого простору ризик зараження дуже високий. Для початку, варто користуватися лише заднім сидінням.

Більше порад Як зменшити ризик зараження коронавірусом в авто

Як часто діти заражають дорослих коронавірусом

Джерело: The New York Times

Після відкриття навчальних закладів після локдауну кількість випадків зараження коронавірусом зросла. У новому дослідженні вчені прагнули уточнити, наскільки важлива роль дітей різних вікових груп в передачі інфекції. У більшості випадків діти нікого не заражали. Але ймовірність зараження від інфікованої дитини молодше трьох років була на 40% вища, ніж від підлітка.

Вакцину проти грипу та коронавірусу об'єднають

Джерело: Daily Mail

В майбутньому вакцини від грипу і COVID-19 неминуче будуть об'єднані в один укол. Це дозволить захистити значну частину населення від різних загроз.