Коронавірус COVID-19 може призвести до паралічу

7 червня 2021, 15:19
Читать новость на русском

Джерело:

EurekAlert

В учасників дослідження, які перехворіли на коронавірус SARS-CoV-2, виявили симптоми синдрому Гієна-Барре. Це торкнулося не лише тих пацієнтів, які страждали від важкої форми COVID-19, й тих, які мали легкий перебіг хвороби.

Вчені з Бірмінгемського університету повідомили, що COVID-19 може привести до розвитку синдрому Гієна-Барре. Він проявляється порушеннями чутливості й вегетативними розладами, але іноді може призвести й до повного паралічу.

До теми Деякі люди, які перехворіли на COVID-19, можуть виробляти антитіла все життя

У перехворілих важкою та легкою формою коронавірусу пацієнтів, які взяли участь у дослідженні, виявили оніміння стоп і кистей, м'язову слабкість, проблеми з координацією і головний біль.

При цьому професор Бірмінгемського університету Бірмінгема Алекс Ріхтер додав, що вироблені після COVID-19 антитіла (аутоантитіла )схожі на ті, які викликають аутоімунні хвороби серця, м'язів і шкіри.

Ранні дані показують, що інфекція SARS-CoV-2 може призводити до довгострокових аутоімунних ускладнень, і є дані, що серед наслідків інфекції SARS-CoV-2 низка аутоімунних захворювань, серед яких синдром Гієна-Барре,
– йдеться в повідомленні науковців.

 

Синдром Гієна-Барре – що це?

Це рідкісний стан, під час якого імунна система людини вражає власні периферичні нерви. Синдром супроводжується м'язовою слабкістю і підвищенням вмісту білка в спинномозковій рідині, ти часом у людини можуть бути порушені температурні й тактильні відчуття.  У важких випадках можливий не лише параліч тіла, а й паралічі дихальних і краніальних м'язів.
 
Цей синдром може вразити людину будь-якого віку, але найчастіше він зустрічається у дорослих людей і у чоловіків. 

Чому виникає цей синдром

  • Точні причини виникнення синдрому Гієна-Барре досі недостатньо вивчені. Часто він розвивається після гострої інфекційної хвороби.
  • Згідно з даними ВООЗ, важкі випадки синдрому Гієна-Барре спостерігаються рідко.
  • Також в організації кажуть, що більшість людей повністю одужують навіть в найважчих випадках.