Через коронавірус у людей змінюється особистість
Джерело:
PLOS ONEПопри давню гіпотезу про те, що риси особистості відносно несприйнятливі до впливу навколишнього середовища, згідно з новим дослідженням, пандемія COVID-19 могла змінити особистість людей, особливо в молодих.
Нове дослідження впливу пандемії
У новому дослідженні вчені використовували лонгітюдні оцінки особистості 7109 людей, які брали участь в онлайн-дослідженні Understanding America Study.
Також на тему: Коронавірус значно підвищує ризик розладів мозку
Вони порівняли п'ятифакторну модель рис особистості – невротизм, екстраверсію, відкритість, доброту і сумлінність до пандемії та тепер. Під час першої фази пандемії (з березня по грудень 2020 року) особистості були відносно стабільні, лише з невеликим зниженням нейротизму порівняно з часами перед пандемією.
Як коронавірус вплинув на особистість людей
Зниження нейротизму не фіксувалося до другої половини пандемії (2021 – 2022), натомість знизились екстраверсія відкритість, доброта та сумлінність.
Зміни становили приблизно одну десяту стандартного відхилення, що еквівалентно приблизно одному десятиріччю нормальної зміни особистості. Молоді люди продемонстрували найбільші зміни, а найстарша група дорослих не мала значних змін у рисах. На думку вчених, особистість молодших людей зазвичай більш вразлива, і пандемія також могла мати більш негативний вплив саме на цю вікову групу.
Дослідники продовжуватимуть спостерігати за цими людьми, щоб побачити, чи є зміни особистості тимчасовими, чи постійними.