Корисні поради, як правильно обрати мило, чи гель для душу

16 жовтня 2016, 12:13
Читать новость на русском

Етикетка та запах – саме за такими критеріями ми обираємо косметичні засоби гігієни. Однак, не замислюємося, що деякі складники гелю для душу або мила можуть призвести до розвитку багатьох захворювань.

Технолог виробництва косметики однієї з українських компаній Вікторія Цимбаліст відповіла на найважливіші питання, відповіді на які допоможуть правильно обрати гель для душу чи мило, пише Eспресо. TV.

1. Чи можуть виробники писати на упаковці, що це винятково природній товар, натуральний та без хімічних додатків?

У більшості випадків ні. Навіть, якщо у складі гелю чи мила є натуральні екстракти, то в сукупності цей продукт все одно не може бути на 100% натуральним. Там у будь-якому разі будуть хімічні складники. Це можуть бути консервант чи барвник. Тому не вірте тим, хто стверджує, що гель для душу чи мило масового виробництва можуть бути повністю натуральними.

2. Яких компонентів не має бути у складі гелів та мила?

Є базові 6 компонентів, без яких гель для душу не вийде: вода, сіль, яка йде як регулятор в’язкості, ПАР (поверхнево-активні речовини) системи, запашка, консервант і барвник.

Не повинні міститися розчинники, такі як толуол. Не можна застосовувати СЛС (Sodium Lauryl Sulfate). Його було створено для побутової хімії, для пральних порошків, але не для контакту зі шкірою. Зазвичай реакція людини на СЛС відбувається тоді, коли у виробника він використовується у чистому вигляді. Щоправда, в основному, його розводять. І, через свої властивості видаляти жир, він трошки сушить шкіру.

Парабени також не можуть входити до складу якісного гелю чи мила, хоча вони офіційно дозволені для використання у цій продукції.

3. Яким засобом мити дитину?

Дитину можна мити лише твердим милом. Не варто використовувати рідке мило або шампуні, тому що там є ПАР, які подразнюють шкіру дитини.

4. Чи відрізняється тверде мило від рідкого?

Воно дійсно відрізняється. На ринку дуже обмежений вибір твердих мил, які мають PH з зниженою вологістю, до якого всі прагнуть, наприклад, 5/5. Тому тверде мило більше сушить шкіру. Якщо ви берете гель для душу або рідке мило, то тут виробники мають можливість зробити PH 5/5. Причім, що сам продукт не втратить якості.

5. Чи можна щодня використовувати антибактеріальне мило?

Нещодавно стало відомо, що в США заборонили антибактеріальні мила, бо вони завдають більше шкоди, ніж користі. Виявляється виробники не змогли довести, що таке мило безпечне та ефективне.

Головний дерматовенеролог Міністерства охорони здоров'я України Олександр Літус пояснив, що у людини в нормі і на слизових оболонках, і на шкірі живуть сапо фіто (гарні бактерії), які допомагають нашій шкірі жити, захищатися від поганих бактерій. Вони підтримують певну кислотність, вологість, жирність шкіри.

Коли ми миємося милом з антисептиком, ми вбиваємо не тільки погані бактерії, а й хороші, які живуть на шкірі, на слизовій оболонці. На цих зонах, де немає рідних бактерій, починають рости ті бактерії, які викликають захворювання. Ось тут найосновніше зло.

Друге зло - це триклозан, який використовують в антибактеріальному милі. Він сам по собі є токсичним і великими алергеном. Використання його призводить до виникнення алергічних реакцій. У світі його заборонили. У нас – ні. Найгірше те, що молекула наче одна, але вона має купу зовнішніх рецепторів, в наслідок чого алергія може зливатись не лише на цю молекулу, а й на інші подібні. Таким чином, ми можемо отримати завдяки одній молекулі алергії інших.

6. Чи можна одним гелем або милом користуватися всій родині?

Для тіла людини не може бути одного універсального засобу, тому що різні зони мають різну жирність, вологість, кількість сальних і потових залоз. Не можна, скажімо, використовувати один гель для поважної пані, яка весь час виділяє велику кількість шкіряного сала та для маленької дівчинки, яка мерзне і сохне, і для бабусі, якій вже за 70, і в неї просто суха тоненька шкіра. Більше того, у кожного в родині має бути окремий миючий засіб.

7. Як можна на око розпізнати, хороше мило чи ні?

І технологи, і дерматологи стверджують, що це не можливо. Олекандр Літус пояснив, що кожна людина має, в залежності від того, яка в неї шкіра, підбирати собі сильний або менш сильний миючий засіб. Основна порада тут одна.

До прикладу, Ви прийшли купити якийсь собі новий засіб, але не знаєте, що це. Візьміть його і перед тим, як митися, нанесіть на передпліччя. Подивіться, чи немає у вас сухості, алергії та подразнення. Якщо все нормально – помийтеся ним. Якщо ви помилися, вийшли та витерлися (витиратися не можна, варто лише промокнути шкіру), і відчули сухість, то це не ваш засіб. Ви зняли більше жиру, ніж треба. І це, на жаль, можна зрозуміти тільки експериментальним шляхом. Якщо у вас після прийняття душу сохне шкіра, то її треба зволожити. Але, можливо, варто змінити гель для душу і взяти його з добавками якогось крему.

Читайте також: Антибактеріальне мило насправді шкідливе, – дослідження