На Закарпатті госпіталізували чоловіка з підозрою на коронавірус: влада каже, що небезпеки немає
На Закарпатті до обласної інфекційної лікарні потрапив житель села Дідово. Відомо, що чоловік був хворим на гостре респіраторне захворювання, зокрема мав підвищену температуру. Перед цим упродовж 21 дня він контактував із громадянином Китаю в угорському Ніредьгазі. Місцева влада переконує, що небезпеки зараження немає, тому сіяти паніку не слід
Що відомо про госпіталізацію чоловіка
Як повідомляє Mukachevo.net з посиланням на власні джерела, чоловік звернувся до медиків, і після цього у Берегові було скликано протиепідемічну комісію. Вона вирішила госпіталізувати хворого до обласної інфекційної лікарні з використанням спецзасобів захисту.
Зверніть увагу! Чи пропускатимуть українців через кордон із симптомами коронавірусу: відповідь ДПСУ
В інфекційній лікарні для прийому хворого підготували спеціальний бокс. За словами начальника Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Єлизавети Біров, чоловіка до ізолятора помістили разом із дружиною.
У хворого взяли всі аналізи для перевірки та направили до лабораторії. Наразі спеціалісти уточнюють зв'язки закарпатця з жителем Китаю, адже той не міг точно пояснити коли його роботодавець повернувся.
Відомо, що закарпатець народився в 1985 році. В Будапешті він працює на ринку на китайця. Останній – родом із провінції Хубей, столиця якої Ухань є епіцентром зараження на коронавірус.
Хвилюватися не слід
Біров у коментарі Сайту міста Ужгород уточнила, що чоловік вирішив звернутися до лікарів, оскільки мав ознаки хвороби з кашлем. Але температури в нього не було.
Звернувся він до сімейного лікаря телефоном і повідомив, що в Угорщині працював на ринку з китайцями. Сімейний лікар, зі свого боку, відвідав хворого, маючи на собі засоби індивідуального захисту. Також медик встановив, що у чоловіка є ознаки захворювання на гострий бронхіт.
Але враховуючи, що пацієнт не міг відповісти, коли приїхав власник ринку з Китаю, медики провели застережні заходи, викликали бригаду швидкої допомоги,
– додала начальниця Департаменту охорони здоров'я.
За її словами, за підсумками глибокого збору та аналізу інформації, стало відомим, що китаєць, у якого працював закарпатець, виїжджав на батьківщину на Католицьке Різдво. Тому небезпеки контакту з хворим на коронавірус чи зараження немає.
Радимо ознайомитися! Коронавірус в Італії та можливість поширення: що пишуть іноземні ЗМІ
До слова, напередодні через підозру на коронавірус госпіталізували чоловіка у польському Кракові. Відомо, що він перебував у Азії, але не в Китаї
Зауважимо! В Україні поки не підтвердили жодного випадку захворювання на коронавірус, хоча кількох людей госпіталізували з такою підозрою. Крім того, двоє українців заразилися коронавірусом на круїзному лайнері Diamond Princess – це 37-річна жінка та 25-річний чоловік: вони були членами екіпажу та працювали у частині обслуговування. Вони вже одужали.
Що відомо про коронавірус: головне
- Розповсюдження небезпечного коронавірусу почалося з міста Ухань, яке згодом ізолювали. Влада Китаю побудувала окремі лікарні для хворих.
- Низка країн зупинили авіасполучення з Китаєм, але вірус поширився на Італію, Фінляндію, Німеччину, Канаду, Францію, Малайзію, Таїланд, Австралію, США, Саудівську Аравію, Сингапур, В'єтнам, Камбоджі, Шрі-Ланку, Іспанію, Бельгію, Великобританію, Японію, Південну Корею, Непал, Канаду, Камбоджу, Філіппіни, Іспанію, Швецію, Росію, Індію, ОАЕ, Бельгію, Єгипет, Іран, Кувейт, Бахрейн і Афганістан.
- Станом на 24 лютого від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, у Китаї померли 2 663 людини. Загальна кількість інфікованих в усьому світі – понад 80 тисяч. Втім, є і хороші новини – одужали понад 25 тисяч людей.
- 24 лютого голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що пік епідемії коронавірусу вже минув.