А от у пахвовій ділянці можна виміряти фактично температуру шкіри в області пахвової западини, пише дитячий лікар Євген Комаровський.

Читайте також: Не лише 36,6°C: лікар назвала нормальну температуру тіла у дітей

Він зазначає, що унікальність саме вимірювання температури під пахвою полягає в тому, щоб виміряти температуру внутрішінх органів, притиснувши на 5 хвилин руку до тулуба.

Лікар Євген Комаровський
“Температура шкіри в пахвовій западині принципово залежить від того, притиснута рука до тулуба чи ні. Якщо притиснути її хоча б протягом п'яти хвилин – все в порядку, це вже та температура, яку можна вимірювати і якій можна довіряти. Не дивно, що загальноприйнятий час, необхідний для вимірювання температури у цій ділянці, досить великий – 10 хвилин”.

Фактично треба 5 хвилин на те, щоб температура в пахвовій області піднялася до "правильного" значення, а потім вже близько 5 хвилин власне на роботу термометра.


Щоб температура під пахвою піднялася до "правильного" значення, притисніть руку до тулуба

Комаровський радить дотримуватися такого алгоритму дій:

1. Протерти (промокнути) шкіру під пахвою, щоб вона не була вологою.

2. Притиснути руку дитини до тулуба на 5 хвилин (обійняти, сповити).

3. Засунути термометр ще приблизно на 5 хвилин, протягом яких категорично не можна переривати вимір і витягувати термометр для задоволення власної цікавості.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.