Клінічні дослідження припинили завчасно: новий препарат показав високу ефективність проти COVID

27 серпня 2021, 16:21
Читать новость на русском

Джерело:

EurekAlert

Вчені протестували новий препарат проти коронавірусу, ліки відомі на ринку понад 30 років. У випадку коронавірусу препарат виявився настільки ефективний, що клінічні дослідження припинили достроково – отриманий навіть за короткий період терапевтичний результат перевершив всі очікування.

Вчені зробили висновок, що включення препарату в амбулаторні протоколи лікування дозволить скоротити навантаження на лікарні в багатьох країнах. При цьому препарат ще і дуже доступний – курс терапії коштує близько $4.

До теми Коли планують ревакцинацію, якщо COVID-сертифікат діє пів року

Що відомо про препарат

Препарат флувоксамін використовуються для лікування депресії і пов'язаних з нею розладів протягом останніх тридцяти років.

Минулого року його визнали як ефективний засіб для зниження цитокінового шторму у хворих COVID-19. На початку поточного року флувоксамін вирішили протестувати на широкій вибірці учасників з COVID-19 в рамках клінічних досліджень.

Деталі дослідження

Всього в дослідженні взяли участь 1 472 пацієнти старше 50 років, також учасники мали вищі ризики важкої форми COVID-19.

Випадковим чином учасників розділили на дві групи: одні отримували флувоксамін, інші – плацебо. Спостереження тривали протягом 28 днів.

Флувоксамін знижував ризики госпіталізацій на 30% без будь-яких значущих побічних ефектів,
– з'ясували вчені.

Ці результати дозволили припинити дослідження раніше терміну і завершити його в серпні 2021 року. 

Автори дослідження зауважили, що напередодні нової хвилі коронавірусу та стрімкого поширення небезпечних штамів, застосування флувоксаміну дозволить розвантажити медперсонал і медичні установи в цілому.

Важливо! Редакція Здоров'я 24 публікує актуальні дослідження щодо застосування тих, чи інших препаратів виключно для загального ознайомлення. Призначати ліки може лише лікар, не займайтесь самолікуванням! Реакція конкретно вашого організму на ліки про, які йде мова у статті, може бути різною, зокрема небезпечною.