Китай визнав низьку ефективність власних COVID-вакцин

11 квітня 2021, 15:40
Читать новость на русском

Джерело:

AP

Вища посадова особа Китаю по боротьбі з хворобами заявила, що ефективність китайських вакцин проти коронавірусу невисока. Тож уряд розглядає можливість міксування препаратів.

Директор Китайського центру з контролю за захворюваннями Гао Фу заявив, що китайські вакцини "не володіють дуже високим рівнем захисту". Хоч Пекін вже поширив сотні мільйонів доз вакцина за межі країни.

До теми Вакцинація у Польщі виявилась ефективною у 99% випадків

Зараз формально обговорюється питання про те, чи повинні ми використовувати для процесу імунізації різні вакцини з різних технічних ліній,
– сказав Гао.

Інші представники влади поки що не відповідають прямо на запитання журналістів та не коментують можливі зміни в планах. Тим часом інший представник центру заявив, що розробники працюють над вакцинами на основі мРНК.

Вакцини на основі мРНК, розроблені в нашій країні, також увійшли в стадію клінічних випробувань,
– розповів чиновник Ван Хуацін.

До слова, у Китаї раніше сумнівались в безпеці мРНК-вакцин. А китайські державні ЗМІ й популярні медичні та наукові блоги неодноразово ставили під сумнів безпеку й ефективність РНК-вакцини Pfizer-BioNTech.

Китайські вакцини проти коронавірусу: що відомо

  • За даними міністерства закордонних справ, 2 вакцини з Китаю (Sinovac і Sinopharm) експортували у 22 країни, зокрема у Мексику, Туреччину, Індонезію, Угорщину, Бразилію та Туреччину.
  • Дослідники з Бразилії виявили, що ефективність вакцини Sinovac (CoronaVac) в запобіганні симптоматичних інфекцій становить всього 50,4%.
  • Водночас видання Bloomberg пише, що Sinovac стовідсотково ефективна для запобігання важких випадків.
  • У Global Times вважають Sinovac досить непоганим препаратом й прогнозують, що вакцина може знизити потребу хворих у госпіталізації на 78%,
  • Раніше представник Sinovac Лю Пейчен визнав, під час досліджень були виявлені різні рівні ефективності вакцини. Він сказав, що це може бути пов'язано з віком людей, штамами вірусу й іншими факторами.
  • В Україну партія вакцини CoronaVac прибула ще 25 березня. Щоправда, зареєструвало цю вакцину МОЗ 10 березня. Це другий препарат після Covishield, яким вакцинуватимуть українців.