Крім цього, двох лікарнях Черкас від коронавірусу лікують уже понад 200 пацієнтів. Про це під час сесії міської ради повідомив директор департаменту охорони здоров'я ЧМР Всеволод Кульчиковський.

Важливо Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

"Рідкий кисень нині доставляється з "Азоту" до лікарень приватною компанією "Кріогенсервіс". Вона каже, що кисню не вистачає. Ми направили листи із проханням вирішити питання із тим, аби наші лікувальні заклади забезпечувалися в першу чергу", – пояснив Кульчиковський.

Адже була ситуація, коли спочатку кисень розвозили по району, а потім в Черкаси зливали залишки,
– додав він.

Потреба в кисні по лікарнях Черкас:

  • першої міської лікарні – 500 кілограмів;
  • інфекційної лікарні – 2,5 тисяч кілограмів.

Все це – через збільшення кількості "важких" хворих. Кажуть, що за звичних умов потреба в кисні – в сотню разів менша.

Третю міську лікарню невдовзі знову включать до переліку лікарень першої хвилі. Там вже сформували 4 бригади.

"У нас не є чинним режим надзвичайного стану і ми не можемо насильно відрядити туди людей", – сказав Кульчиковський.

У медзакладах – понад 200 пацієнтів

На сьогодні у медичних закладах Черкас від COVID-19 лікується 236 осіб. За словами Кульчиковського, станом на 21 жовтня в Черкаській міській інфекційній лікарні перебуває на лікуванні 175 осіб, із яких 110 – у тимчасовому стаціонарі. Ще 61 особа лікується у Першій міській лікарні.

Загалом у міській інфекційній лікарні для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, виділено 230 ліжкомісць. Із них 80 – у тимчасовому стаціонарі.

Кількість важких пацієнтів збільшується і це відображається на завантаженості ліжок,
– зазначив Кульчиковський.

Коронавірус в Україні

  • За попередню добу, 20 жовтня, в Україні виявили 22 415 нових хворих на COVID-19. Серед них – 1 771 дітей та 345 медичних працівників. Від COVID-19 вакцинували понад 251 тисячу українців за цей період.
  • Допомоги медиків потребували 4 892 хворих на коронавірус або людей з наявними ознаками хвороби – їх госпіталізували лікарень. На жаль, ще 546 мешканців України померли внаслідок недуги. Натомість одужали 8 036 пацієнтів.
  • Від початку пандемії в Україні офіційно підтвердили 2 701 600 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Хворобу вдалося подолати 2 352 835 людям. Але, на жаль, з життя пішли 62 389 пацієнти.