Коли людина хворіє, вона часто кашляє. Але повторний кашель знижує ефективність маски, внаслідок чого вона пропускає багато інфекційних крапелинок. Дослідження про це опубліковане у журналі Physics of Fluids.

До теми Як далеко поширюється вірус при кашлянні чи чханні: нові дані

Дослідники з Університету Нікосії (Кіпр) використали точні комп'ютерні математичні моделі для того, щоб зобразити потік дрібних крапель внаслідок кашлю повз захисну маску.

Маска зменшує кількість крапель, які можуть опинитися в повітрі внаслідок кашлю хворої людини, але навіть в такому випадку їх не вдається повністю заблокувати. Виявилось, що навіть коли людина не інтенсивно покашляє в масці, то деякі краплинки можуть пролетіти відстань до 1 метра.


Поширення краплинок після кашлю під час носіння маски / Physics of Fluids

Окрім того, внаслідок взаємодії з маскою та обличчям, розміри крапель можуть змінюватись. Адже під час повторних циклів кашлю зменшується їхнє скупчення. Однак поки що незрозуміло, які краплинки є більш інфекційними – великі чи маленькі.

Використання маски не забезпечить повного захисту. Тому соціальне дистанціювання залишається важливим,
– підкреслив один з авторів дослідження Дімітріс Дрікакіс.

Озираючись на висновки свого дослідження, науковці закликають виробників та регулювальні органи розглянути нові критерії оцінки ефективності маски з урахуванням фізики та динаміки кашлю.