Регулятор ЄС заявив про зв'язок вакцини Johnson & Johnson з тромбозами

20 квітня 2021, 19:29
Читать новость на русском

Джерело:

EMA

Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) оцінило ризики виникнення тромбозів у вакцинованих препаратом Johnson & Johnson (Janssen). У відомстві заявили, що виявили можливий зв'язок між вакциною і дуже рідкісними ускладненнями у щеплених нею людей.

Регулятор ЄС підкреслив, що переваги вакцини Johnson & Johnson значно перевищують ризики. Адже ускладнення від коронавірусу та смерть внаслідок хвороби виникають значно частіше, ніж тромбоутворення.

До теми Чому відкликали Johnson & Johnson в ЄС та США: все, що відомо про вакцину

Як і у випадку з препаратом AstraZeneca, у відомстві зазначили, що застереження про ризик виникнення тромбозів необхідно додати до інформації про вакцину.

Під час засідання 20 квітня 2021 року Комітет з безпеки EMA (PRAC) прийшов до висновку, що попередження про незвичайні тромби з низьким вмістом тромбоцитів повинні бути додані до інформації про продукт, вакцини COVID-19 Janssen. Також PRAC прийшов до висновку, що це явище слід віднести до дуже рідкісних побічних ефектів вакцини,
– йдеться в повідомленні.

Комітет фармаконагляду EMA вивчив 8 серйозних повідомлень про тромбози серед вакцинованих у США, де щеплення зробили вже понад 7 мільйонів осіб.

Всі ускладнення розвивались у людей віком до 60 років впродовж 3 тижнів після вакцинації. Більшість з них – жінки. Одна людина померла.

У ЄС вакцинація препаратом Johnson & Johnson ще не починалася. Але багато країн Євросоюзу його вже отримали.

Симптоми тромбозів після вакцинації препаратом Johnson & Johnson

У повідомлення також йдеться, що люди повинні звернутися за невідкладною медичною допомогою у тому випадку, якщо у них з'являться будь-які наступні симптоми впродовж 3 тижнів після вакцинацію препаратом Janssen:

  • Плутане дихання,
  • Біль у грудях,
  • Набряк у ногах,
  • Постійний біль в животі,
  • Неврологічні симптоми, зокрема головні болі або помутніння зору,
  • Крихітні червоні плями під шкірою за межами місця уколу.