Сертифікати вакцинації в Ізраїлі

В Ізраїлі сертифікат вакцинації потрібен для входу в громадські місця: ресторани, готелі, клуби, заклади культури тощо. Невакцинованим дозволяють вхід лише за наявності негативного результату експрес-тесту, який дійсний протягом 24 годин, або негативного ПЛР-тесту, який дійсний протягом 72 годин.

Також на тему: Коли вдасться щепити від COVID-19 весь світ: оптимістичний прогноз ООН

Нові правила отримання сертифікатів

Влада Ізраїлю зазначає, що ті, хто вакцинувався більш ніж пів року тому, тепер зобов'язані отримати бустерну дозу вакцини, щоб їх COVID-паспорт продовжив діяти.

Крім того, COVID-сертифікат могли отримати люди, які перехворіли впродовж останніх шести місяців. Однак правила змінились і для цієї групи людей: тепер їм треба зробити хоча б одне щеплення, щоб отримати документ. Через такі нововведення COVID-сертифікати втратять від 1,7 до 1,9 мільйона громадян.

Причина зміни правил

Такі зміни у країні запровадили після того, як зафіксували значне зниження імунітету в людей через 5 або 6 місяців після другої дози вакцини Pfizer – найбільш розповсюдженої в Ізраїлі.

Крім того, у країні почалася нова хвиля зростання захворюваності на COVID-19. Якщо влітку там фіксували менш як пів тисячі щоденних випадків, то у вересні цей показник часто перевищував 10 тисяч.

Ще однією причиною запровадження третьої дози є дослідження, які показали її ефективність у запобіганні важких захворювань. Третю дозу вакцини отримали вже 3,4 мільйона громадян.

Коронавірус у світі

  • Кількість жертв від COVID-19 у світі перевищила 4,7 мільйона осіб.
  • Від початку пандемії найбільше хворих виявили в США – близько 44 мільйонів.
  • Згідно з аналізом, за останній тиждень від коронавірусу у світі щодня вмирало в приблизно 8 тисяч осіб – тобто, в середньому 5 смертей на хвилину у світі.
  • Втім, у вересні 2021 року у світі загалом виявили менше випадків, ніж у серпні. Нові випадки знизилися майже на чверть.