У зразку мазка з носогорла, який на початку грудня 2019 року взяли в Мілані у чотирирічної дитини, виявили коронавірус SARS-CoV-2. Про це повідомляє агентство ANSA з посиланням Державний університет Мілана.

До теми Перші випадки COVID-19 у США почали з'являтися ще на початку грудня 2019 року: дослідження

Вважається, що пандемія коронавірусу в Італії розпочалась 21 лютого 2020 року. Адже саме тоді в країні зареєстрували перший випадок інфікування.

Втім, дослідники з Державного університету Мілана виявили збудник інфекції у 4-річного хлопчика, який занедужав наприкінці листопада 2019 року. 21 листопада у маленького пацієнта з'явилися перші симптоми – кашель і нежить. Оскільки тоді ніхто не підозрював про наявність коронавірусу, то хлопчику поставили діагноз "кір".

До слова, це вже не перше повідомлення, яке вказує на циркуляцію коронавірусу в Італії до початку 2020 року. Раніше науковці виявили антитіла до коронавірусу в пробах, які були відібрані у вересні того ж року. Окрім цього, збудник інфекції виявили в стічних водах Мілана в середині грудня 2019 року.

Чому так могло статися?

  • Згідно з останніми даними від китайських ЗМІ, нульового пацієнта з коронавірусом зареєстрували ще 17 листопада 2019 року. В урядових записках є свідчення про те, що 55-річний житель провінції Хубей інфікувався невідомою хворобою. Тож поки що його офіційно вважають нульовим пацієнтом.
  • Китай повідомив про спалах пневмонії лише на наприкінці грудня, а провінцію Хубей закрили аж 23 січня. Тривалий час світ жив звичним життям і між країнами було вільне транспортне та авіасполучення. Тож не дивно, що коронавірусу вдалося проникнути за межі Китаю до того, як китайський уряд почав вводити локдаун.