Хто найбільше поширює коронавірус: дослідження науковців

10 січня 2021, 17:17
Читать новость на русском

Науковці назвали тих, хто відповідальний за половину нових випадків передавання коронавірусу. Зокрема, хворобу розповсюджують безсимптомні хворі на COVID-19, а також ті, у яких симптоми з'являються через деякий час.

Відповідне дослідження провели у Центрі з профілактики та контролю захворювань у США. Про це інформує Sciencealert.

Дізнайтеся також У більшості госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 симптоми тривають пів року: дослідження

Що відомо про дослідження

Щоб визначити, хто найбільше поширює коронавірус, науковці розділили потенційних поширювачів вірусу на 3 групи:

  • досимптомні хворі;
  • безсимптомні;
  • симптомні хворі.

З’ясувалося, що представники кожної групи є найзаразнішими на 5 день після інфікування. Це середній інкубаційний період, упродовж якого у більшості людей розвиваються симптоми.

Науковці моделювали ситуації

  • У першій моделі припустили, що у 30% хворих ніколи не з'являються симптоми, але вони такі ж заразні, як люди з симптомами. Водночас безсимптомні люди несуть відповідальність за 24% нових інфікувань. Ще за 35% інфікувань відповідальні досимптомні люди.
  • Також дослідники моделювали ситуації, за яких пік передачі вірусу спостерігався через 3 – 7 днів після інфікування, а також зменшували та збільшували відсоток безсимптомних людей.
  • У більшості сценаріїв досимптомні та безсимптомні люди були винними за розповсюдження щонайменше 50% нових інфікувань COVID-19.

Зверніть увагу! Від початку пандемії в Україні виявили 1 115 026 хворих на коронавірус. 791 598 з них вже одужали, але 19 767 померли внаслідок ускладнень, спричинених хворобою. Яка статистика захворювання по регіонах – читайте за посиланням.