Хто має найбільший ризик важкого перебігу коронавірусу навіть після вакцинації

29 вересня 2021, 11:29
Читать новость на русском

Джерело:

BMJ

Вакцинація не гарантує стовідсоткового захисту ні від зараження, ні від тяжкого перебігу COVID-19, але значно знижує їхній ризик. Вченим вдалося знайти ключові групи пацієнтів з підвищеним ризиком госпіталізації навіть після отримання двох доз щеплення.

Нове дослідження

Щоб оцінити ймовірність тяжкого перебігу COVID-19 вчені проаналізували медичні карти жителів Великобританії, які отримали одну або дві дози вакцини з грудня 2020 року по червень 2021 року. Дослідники фіксували всі випадки зараження, госпіталізації та смерті протягом 14 днів після вакцинації.

Також на тему: В Ізраїлі померла жінка з безсимптомним перебігом коронавірусу

В цілому повну або часткову вакцинацію пройшли близько 7 мільйонів британців від 19 до 100 років. Під час наглядового періоду було зареєстровано 2 тисячі смертей від COVID-19 і 1,9 тисячі випадків госпіталізації серед щеплених одним компонентом, а також 81 смерть і 71 госпіталізація у повністю вакцинованих.

Хто з вакцинованих найчастіше має важкий перебіг коронавірусу 

Найвищий ризик важкого перебігу, потреби госпіталізації та смертності виявився:

  • у пацієнтів з синдромом Дауна – люди з цим захворюванням потрапляють до лікарень і вмирають в 12,7 раза частіше;
  • у людей, які перенесли пересадку нирки (збільшення в 8,1 раза);
  • які страждають серповидно-клітинною анемією (7,7 раза);
  • які отримують хімієтерапія (4,3 раза);
  • з ВІЛ / СНІД (3,3 раза);
  • люди з порушеннями здатності до навчання мають восьмикратний ризик смертності від COVID-19.

До груп ризику вчені також віднесли мешканців будинків для літніх, пацієнтів з деменцією, цирозом печінки, з важкими неврологічними захворюваннями, хворобою Паркінсона, епілепсію, захворювання нирок і іншими серйозними патологіями.

Що стосується етнічних груп, то найчастіше вакцинованих з коронавірусом в лікарні потрапляють пацієнти індійського і пакистанського походження. На думку авторів дослідження, генетична схильність тут ні до чого: представники цих національностей в основному живуть великими сім'ями в умовах обмеженого простору, що значно збільшує ризик передачі вірусу.