Укр Рус
29 вересня, 11:29
2

Хто має найбільший ризик важкого перебігу коронавірусу навіть після вакцинації

Хто має найбільший ризик важкого перебігу коронавірусу навіть після вакцинації Хто має найбільший ризик важкого перебігу коронавірусу навіть після вакцинації

Джерело:

BMJ

Вакцинація не гарантує стовідсоткового захисту ні від зараження, ні від тяжкого перебігу COVID-19, але значно знижує їхній ризик. Вченим вдалося знайти ключові групи пацієнтів з підвищеним ризиком госпіталізації навіть після отримання двох доз щеплення.

Нове дослідження

Щоб оцінити ймовірність тяжкого перебігу COVID-19 вчені проаналізували медичні карти жителів Великобританії, які отримали одну або дві дози вакцини з грудня 2020 року по червень 2021 року. Дослідники фіксували всі випадки зараження, госпіталізації та смерті протягом 14 днів після вакцинації.

Також на тему: В Ізраїлі померла жінка з безсимптомним перебігом коронавірусу

В цілому повну або часткову вакцинацію пройшли близько 7 мільйонів британців від 19 до 100 років. Під час наглядового періоду було зареєстровано 2 тисячі смертей від COVID-19 і 1,9 тисячі випадків госпіталізації серед щеплених одним компонентом, а також 81 смерть і 71 госпіталізація у повністю вакцинованих.

Хто з вакцинованих найчастіше має важкий перебіг коронавірусу 

Найвищий ризик важкого перебігу, потреби госпіталізації та смертності виявився:

  • у пацієнтів з синдромом Дауна – люди з цим захворюванням потрапляють до лікарень і вмирають в 12,7 раза частіше;
  • у людей, які перенесли пересадку нирки (збільшення в 8,1 раза);
  • які страждають серповидно-клітинною анемією (7,7 раза);
  • які отримують хімієтерапія (4,3 раза);
  • з ВІЛ / СНІД (3,3 раза);
  • люди з порушеннями здатності до навчання мають восьмикратний ризик смертності від COVID-19.

До груп ризику вчені також віднесли мешканців будинків для літніх, пацієнтів з деменцією, цирозом печінки, з важкими неврологічними захворюваннями, хворобою Паркінсона, епілепсію, захворювання нирок і іншими серйозними патологіями.

Що стосується етнічних груп, то найчастіше вакцинованих з коронавірусом в лікарні потрапляють пацієнти індійського і пакистанського походження. На думку авторів дослідження, генетична схильність тут ні до чого: представники цих національностей в основному живуть великими сім'ями в умовах обмеженого простору, що значно збільшує ризик передачі вірусу.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.