Втім в обласному департаменті охорони здоров'я ситуацію не вважають різким стрибком захворюваності, пише 24 канал.

Читайте також Захворюваність висока: 1 271 українець інфікувався коронавірусом за добу

За словами виконавця обов'язків директора Департаменту охорони здоров'я ХОДА Геннадія Бондарчуку, збільшення кількості хворих в області пов'язано з великою кількістю проведених тестувань. Так за минулу добу їх зробили майже 2 тисячі.

Будь-якого різкого зростання кількості хворих у Харківській області на сьогодні немає. Враховуючи збір кількості досліджень, виросла кількість позитивних результатів тесту на COVID-19. На сьогодні в обласній інфекційній лікарні перебувають 240 пацієнтів,
– заявив Бондарчук.

І додав: реанімації, розрахованої на 12 осіб, сьогодні перебувають 10 пацієнтів, один з них – на інвазивній підтримці, інші – у кисневій масці. Через переповнення обласної лікарні, хворих COVID-19 буде приймати дитяча лікарня.

На території дитячої лікарні підготовлений окремий корпус, в якому є 50 боксованих палат, де можуть бути розміщені 150 пацієнтів.

"Туди завезені протягом останнього тижня 100 точок доступу кисню. Тобто, там можуть знаходитися 100 пацієнтів, які потребують кисневої підтримки", – додав він.

Крім того, розглядається можливість відкриття другого реанімаційного відділення в дорослому інфекційної лікарні. Чи вийде Харківщина із зеленої зони стане відомо у п'ятницю, 7 серпня, коли засідатиме комісія з надзвичайних ситуацій.