Гемодіаліз в Україні — лікування, яке вбиває
В Україні близько трьох тисяч хворих, яким необхідно проходити процедуру гемодіалізу. У Києві їх 450. Цьогоріч на витратні матеріали, які включають в себе і кислотний розчин для проведення гемодіалізу, департамент охорони здоров'я Київської міської адміністрації витратив 160 мільйонів гривень.
Подружжя Сергій та Лілія Воловичі познайомилися вісімнадцять років тому на процедурі гемодіалізу. Обоє – інваліди першої групи. Сергій втратив нирки під час служби в армії, де отримав опромінення від ракетних боєголовок, у Лілії – спадкова хвороба. Тричі на тиждень вони проходять спеціальну кількагодинну процедуру очищення крові. За їх словами, останнім часом у них різко погіршився стан здоров'я. Проблеми пов'язують із кислотним концентратом для проведення гемодіалізу.
Про різке погіршення стану деяких пацієнтів не на камеру говорять і лікарі.
У департаменті охорони здоров'я Київської міської адміністрації розводять руками. Державна служба України з лікарських засобів надала офіційний висновок: розчин – якісний.
На кінець 2014 року ринок витратних матеріалів для гемодіалізу в Україні був поділений між двома великими гравцями – "Фрезеніус" та "Гамбра". Зараз їх частка становить, відповідно, 40 та 30 відсотків. Бо з’явився новий конкурент – товариство з обмеженою відповідальністю "Медікалґруп-Україна", яке лише за рік відібрало 10-15% гемодіалізного пирога. І саме на його розчин скаржаться київські хворі.
За словами Ірини Савости, керівниці фірми "Медікалгруп-Україна", яка постачає кислотний розчин, скандал надуманий.