У французькому Бордо виявили рідкісну мутацію коронавірусу

22 травня 2021, 15:02
Читать новость на русском

Джерело:

DW

У французькому місті Бордо в районі Батаклан виявили спалах "вкрай рідкісного" штаму коронавірусної інфекції. У місцевому санітарному відомстві сказали, що йдеться про британський штам, який ще отримав додаткову мутацію.

Влада оголосила про те, що вакцинація для жителів району буде прискореною. За їхніми словами, "тривожна" ситуація знаходиться під контролем.

Читайте також Розбагатіти на вакцині проти COVID: керівники Moderna і BioNTech стали доларовими мільярдерами

У місцевому агентстві охорони здоров'я попросили якомога швидше почати вакцинацію всіх жителів району віком від 18 років. Наразі у Франції зробити щеплення можуть лише жителі з серйозними проблемами зі здоров'ям або старше 55 років. 

Що відомо про інфікування новим штамом коронавірусу

Так, спершу у Бордо послабили карантинні обмеження, а на другий день стало відомо про спалах рідкісного штаму коронавірусу.

Всього виявлено близько 50 випадків зараження мутацією коронавірусу. У всіх пацієнтів коронавірус протікає в легкій формі і госпіталізації вони не потребують.

Видання зазначає, що виявлений в Бордо варіант коронавируса є мутацією вже відомого британського штаму. 

Чому коронавірус мутує

Джерело: Healthline

  • Коронавірус SARS CoV-2 є РНК-вірусом – це сукупність генетичного матеріалу, упакованого всередину білкової оболонки. Як тільки вірус РНК вступає в контакт з господарем, то починає створювати нові копії себе, які, відповідно, продовжують інфікувати інші клітини.
  • Віруси, особливо РНК-віруси, постійно мутують. У кожного нового штаму є свої морфологічні та фізіологічні особливості.
  • Іноді різні штами вірусу можуть виявлятися в одному зразку в різний проміжок часу або навіть одночасно. Це нормальне явище, адже в організмі віруси розмножуються, розвиваються та мутують таким чином, аби вижити.
  • Інтенсивна мутація коронавірусу цілком природна, адже РНК-віруси, такі як грип та кір, більш схильні до змін та мутацій у порівнянні з вірусами ДНК (герпесом, віспою та вірусом папіломи людини).