Фізичні вправи змінюють наш ДНК, — вчені
Джерело:
InoPressaНове дослідження виявило, що вправи змінюють форму наших генів, які є важливою перешкодою на шляху до поліпшення здоров'я і фізичної форми, пише The New York Times.
Людський геном надзвичайно складний і динамічний: гени постійно активізуються або приймають пасивний стан в залежності від тих біохімічних сигналів, які отримує тіло. Коли гени активні, вони виділяють протеїни, які викликають фізіологічну реакцію по всьому тілу.
Зміни функціонування генів (епігенетичні зміни) відбуваються на зовнішній стороні генів, головним чином в ході процесу, який називають метилування ДНК. В результаті цього процесу групи атомів прикріплюються до зовнішньої сторони генів, як мікроскопічні молюски, і роблять ген більш-менш здатним до прийняття та реагування на біохімічні сигнали тіла,
— йдеться в статті.
Вченим відомо, що схеми метилування змінюються залежно від стилю життя, але мало що було відомо про зв'язок між метилуванням і вправами.
Вчені з Каролінського інституту у Стокгольмі залучили 23 молодих і здорових чоловіків і жінок, які пройшли фізичні тести і медичні аналізи, включаючи м'язову біопсію у лабораторії. Учасників експерименту попросили протягом трьох місяців тренувати на велотренажері тільки одну ногу. Це було зроблено, оскільки обидві ноги в будь-якому випадку піддавалися б впливу на схеми метилування за рахунок всього способу життя суб'єктів дослідження, тоді як лише одна нога, що крутить педаль, показала б саме зміни, пов'язані з вправами.
По закінченні трьох місяців учені піддали молодих людей повторним тестам. Використовуючи складні аналізи геному, дослідники встановили, що понад 5 тис областей на геномі мускульних клітин підданої тренуванням ноги тепер мали нові схеми метилування.
Активність генів помітно посилилася або змінилася в тисячах генів мускульних клітин, вивчених дослідниками… Велика частина генів, про які йде мова, як відомо, впливає на метаболізм енергії, виділення інсуліну і запалення м'язів. - Тобто, іншими словами, вони впливають на здоров'я і фізичну форму наших м'язів і тіл,
— зазначає видання.
Таким чином, як зазначила керівник дослідження Мален Ліндхольм, завдяки тренуванням на витривалість ми можемо викликати зміни, які впливають на те, як ми використовуємо наші гени і як завдяки цьому ми отримуємо більш здорові і функціональні м'язи, які, зрештою, покращують нашу якість життя.