Фармацевти-корупціонери погрожують уряду новим Майданом
Тендерне фармацевтичне лобі погрожує уряду новим Майданом. Їм не подобається, що закупівлю ліків для важкохворих передали міжнародним організаціям.
Мовляв, забравши це право в них, держава бореться не з корупцією, а знищує вітчизняного виробника. А от хворі на онкологію, туберкульоз, СНІД, гепатит та ще десяток страшних хвороб, навпаки, радіють, що тепер гарантовано будуть з ліками.
Коли в березні цього року в парламенті зареєстрували законопроект про передачу закупівель медпрепаратів міжнародним організаціям – хворі зраділи, проте зарано.
Палки в колеса встромляють ті, хто з року в рік наживався на мільйонних тендерах. Це люди, які володіють вітчизняними фармкомпаніями. Їм вигідно купувати препарати в самих себе: за завищеною ціною і не завжди доброї якості. Аби залишити все як є, тендерне лобі тримало оборону по всіх фронтах. У парламенті з'являлись закони-клони, які мали загальмувати процес. Коли документ таки ухвалили, почали втручатись в роботу уряду. Не вийшло.
Читайте також: Хворі українці "вибили" з бюджету закупівлю необхідних апаратів через пікети
Тепер відсторонені від тендерів фармацевти погрожують уряду новим Майданом і пишуть скарги. Мовляв, вони не проти аби необхідні ліки для важкохворих закуповували міжнародні організації. Однак не хочуть виконувати їхні умови, зокрема так звану прекваліфікацію.
Якщо на аптечному роздрібному ринку вітчизняні препарати становлять 70%, то через тендери ліків українського виробництва купують лише 6%. Тому про утиски наших фармацевтів не може й бути мови.
Вітчизняні виробники від реформ, навпаки, виграють, каже заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегинець. Бо якщо вони переконані в якості своєї продукції, то можуть вийти на міжнародні ринки. А важкохворих запевняє, що за місяць ліки будуть. Міжнародні організації днями нарешті почнуть закупівлі.
Автор сюжету – Олександра Ревуцька.