Нещодавно вчені з'ясували, що здорова ротова порожнина рятує людей і від хвороб, що, здавалось, не мають й найменшого стосунку до зубів.

До прикладу, хвороби серця. Їх можуть спричиняти хворі ясна. Небезпека в тому, що під час довгого запального процесу бактерії потрапляють до кровообігу й переносять запалення вже в інше місце. Ці ж бактерії можуть спричиняти тромби, що з часом закупорюють судини. Лікарі наполягають, бактерії рота – це незалежний гравець, тобто не важливо у якій ви фізичній формі чи як корисно ви харчуєтесь, саме проблемні ясна можуть стати несподіваною загрозою серцю.

Насторожуючі дані прийшли від британських вчених щодо старечого слабоумства. Їхні дослідження показали, що люди, які чистили зуби всього раз на на день, мали на 65% шанси розвинути деменцію, аніж ті, що повторювали процедуру тричі. Особливо це стосувалось жінок.

Стоматологи наполягають: чистіть зуби двічі в день та користуйтесь зубною ниткою. І ще одне просте правило – пийте зелений чай. Японські науковці з'ясували, що навіть одне горнятко в день зменшує проблеми з яснами. А все через дію антиоксидантів, що мають здатність усувати запальні процеси.