Факти про здоров'я: якість нашого життя визначає сон
Британці провели масштабне опитування 20 тисяч людей. Виявилося, що половина з них засинає з труднощами, а вранці майже всі вони скаржаться на брак сил, зміни настрою та неможливість зосередитися.
Впливає сон і на мозкову діяльність. Команда японських та американських нейрологів довела, що зв'язки між клітинами мозку, необхідні для процесу мислення, утворюються під час фази глибокого сну.
Норвезькі дослідники помітили в людей, які не висипаються, скорочення передньої частини мозку й тих ділянок, що відповідають за планування, пам'ять і здатність вирішувати проблеми. Страждає й імунітет, адже під час сну клітини імунної системи діляться найактивніше.
Науковці з університетів Оксфорда, Кембріджа та Гарварда в один голос заявили, що проблеми зі сном зумовлюють суттєве погіршення здоров'я. Безсоння лікарі напряму пов'язують із головними хворобами сучасності: серцево-судинними недугами, діабетом та ожирінням.
Тим не менше суспільство продовжує легковажити проблемою, купуючи більше ліків. У Британії, до прикладу, за останній рік виписали 15 мільйонів рецептів на снодійне. Це на 20% більше, аніж за попередні 2 роки.
Порад багато: по-перше, вимкніть телевізор, відкладіть свої смартфони, планшети за 3 години до сну, аби світло з їхніх екранів не вводило в оману ваш внутрішній годинник, не їжте жирних та гострих страв, лягайте в один час і головне – не економте на сні.