Факти про здоров'я: топ міфів про серце
Вчені з Гарвардського університету оприлюднили Топ-5 міфів про серце.
Здавалося б, про серцево-судинні хвороби ми знаємо все, адже на їхньому рахунку найбільша кількість смертей. Виявляється, це далеко не так. Науковці з Гарварду зібрали п"ять найпопулярніших міфів, які люди й далі поширюють між собою.
Міф перший
Якщо у вас проблеми із серцем, то слід уникати фізичного навантаження. Зовсім ні. Якраз постійне сидіння найбільше шкодить серцю, адже може спричинити утворення тромбів у ногах та погіршити загальний стан організму. Звичайно, ніхто не спонукає ставити рекорди на біговій доріжці, але навіть звичайна ходьба посилить серцеві м»язи та покращить кровообіг.
Другий міф
Серцю можуть допомогти лише спеціальні кардіопрепарати.
Насправді ж лікувальну дію мають навіть продукти харчування. Додайте у ваш раціон більше морської риби, горіхів, оливкової олії та чорного шоколаду і ви одразу відчуєте покращення. Те ж стосується і макроелементів. Кардіологи запевняють: найважливішими для серця є калій і магній.
Перший рекомендують для людей, які відчувають нерівномірне серцебиття. Більше того, брак цього елементу підвищує ризик утворення мікротромбів у судинах та пришвидшує розвиток атеросклерозу. А от магній безпосередньо впливає на серцеві м'язи і цим знижує кров'яний тиск, а відповідно дозволяє уникнути низки хвороб, що з ним пов'язані.
Третій міф
Від хвороб серця потерпають переважно чоловіки. Статистика свідчить: так було лише до 1984 року. Після 65 років прекрасна половина в рівних умовах з чоловіками. А досягнувши 80-річного віку, саме жінки опиняються в зоні найбільшого ризику серцевого нападу.
Четвертий міф
З віком нормально мати підвищений кров’яний тиск. Дійсно, з роками є тенденція до підвищення тиску, однак назвати це нормальним не можна. За таких обставин серце змушене працювати потужніше, при цьому ще й травмує судини. Дзвіночком для тривоги для вас має бути показник 140 на 90.
Міф п'ятий
Якщо людина курила роками й нарешті кинула, то це не зменшить ризику серцевих хвороб. Насправді ж користь від прощання з пачкою сигарет, приходить у момент цього-таки прощання. За словами науковців, уже за рік після відмови від паління, ризик серцевого нападу зменшується на 50 %, а за 10 років він буде таким же, ніби ви й ніколи не курили.