Факти про здоров'я. Симптоми Інфаркту міокарда
Часто на екрані можна побачити, як люди хапаються за серце, страждаючи від нестерпного болю. Так актори демонструють реакцію на інфаркт. Безперечно, його головна ознака – різкий або ж навпаки тупий біль у ділянці грудей. Однак насправді симптоми серцевого нападу є набагато різноманітніші.
Нерідко симптоми схожі на незначне отруєння: нудота, переповнений шлунок, проблеми з ковтанням. Друга небезпечна ознака – біль або дискомфорт навколо щелепи чи шиї. Для декого передвісником інфаркту є біль у верхній частині спини або ж відчуття розтягненого м'язу у плечі. В інших це проявляється різким запамороченням чи пітнінням.
А от літні люди чи хворі на діабет можуть відчувати раптовий брак повітря або ж слабість, і це при тому, що вони не були фізично активними.
Згідно з останніми дослідженнями, близько 95% людей, які перенесли серцевий напад, заявляли про те, що відчували ці симптоми за кілька тижнів і навіть місяців до інфаркту. Але оскільки вони не були схожими на "стандартний" біль у грудях, їм не надавали значення.
На всі ці ознаки насамперед слід звернути увагу чоловікам старшим 45 років і жінкам за 55. З цього віку починається зона ризику. Кожні наступні 10 років імовірність інфаркту подвоюється. В Україні кожні 9 хвилин від нього помирає людина, і це лише офіційні дані.
Якщо ви все ж помітили декілька з цих симптомів телефонуйте в швидку. А доки лікарі в дорозі, перш за все, хворому необхідно полегшити дихання, зняти або розстебнути одяг, що стискує, забезпечити спокій – укласти так, щоб верхня частина тулуба була вище. Тоді навантаження на серце буде менше. Можна запропонувати заспокійливі препарати.
Повністю вберегти себе від інфаркту неможливо, але можна суттєво знизити його ризик. Відмовтесь від шкідливих звичок, позбудьтеся зайвих кілограмів та контролюйте артеріальний тиск.
А ще подбайте про живлення для серця. Не менш важливу роль у порушенні серцево-судинної системи відіграє й дефіцит макроелементів. Найважливішими для серця кардіологи називають калій та магній. При достатній кількості вони нормалізують серцевий ритм, покращують обмін речовин у міокарді та його скорочення.