Факти про здоров'я: нічні зміни негативно впливають на організм
У Сполучених Штатах та Канаді провели масштабне дослідження . Учені прагнули з'ясувати, як виділяється гормон сну мелатонін, коли люди переходять на нічний графік роботи.
Дослідження проводили з трьома тисячами поліцейських. Результати засвідчили, що 40 % порівняно легко призвичаювались, а от з-поміж тих, кому важко працювалося вночі, кожен третій мав серйозні порушення сну. Інше дослідження провели серед пілотів, яким, здавалося б, не звикати до гнучкого графіку.
Науковці виявили, що вже перед нічним польотом вони прокидаються з більшим рівнем гормону стресу — кортизолу, більше його виділяється й протягом дня, що негативно впливає на кров’яний тиск та роботу серця.
За 5 тижнів нічної роботи в людей підвищується рівень глюкози, погіршується обмін речовин, що у довгостроковій перспективі загрожує виникненням діабету 2-го типу та ожирінням. Є й дані про більшу ймовірність захворіти на рак грудей.
Лікарі запевняють, що здоровий спосіб життя та правильне харчування вбережуть вас від наслідків нічної роботи. А ще вони радять лягати спати в один і той же час, подбати, щоб у спальні було максимально темно, а працюючи вночі, вмикати побільше світла. Так ви обдурите мозок.