Факти про здоров'я. Масове використання антибіотиків робить їх менш ефективними

1 листопада 2014, 14:30
Читать новость на русском

Антибіотики – один із головних винаходів людства та порятунок для мільйонів людей. Та медики б'ють тривогу, що незабаром вони стануть безсилими перед бактеріями. А все через масове використання антибіотиків. З роками бактерії мутували та пристосовувалися до дії ліків, поступово зменшуючи їхню ефективність.

Уже зараз кожен сьомий пацієнт не піддається лікуванню. Опірність антибіотикам лише в одній Європі щороку забирає 25 тисяч людей.
Світова організація здоров'я назвала проблему антибіотиків справжньою кризою та прирівняла її за масштабами до глобального потепління. Очікується, що в майбутньому пневмонія чи бронхіт будуть фатальними у третині випадків.

Надто часто терапевти виписують важкі антибіотики для лікування застуди чи кашлю. Однак ці захворювання є вірусними, а не бактеріальними, тобто антибіотики взагалі не можуть допомогти. Натомість лише шкодять вашому організму і, що найгірше, загартовують бактерії до дії препарату.

Що ви точно можете відчути, то це втому, свербіж та хворий кишківник, у якому антибіотики знищили захисні бактерії. Уряд Британії закликав своїх громадян, у яких кашель і нежить, не звертатися до лікарів щонайменше 5 днів.

За останні 70 років світова медицина повністю узалежнила себе від антибіотиків. Парадоксально, що бактерії виробляють дедалі більшу опірність, а от нових антибіотиків не винаходять. Останній, до прикладу, вивели ще 25 років тому.