Саме вона надає приправі карі жовтого кольору. Нещодавні дослідження виявили, що хімічні властивості куркуміна допомагають у боротьбі з раковими клітинами. Зараз 40 пацієнтів з Лестерського госпіталю паралельно з хімієтерапією приймають його в пігулках.

Поперередні досліди на тваринах продемонстрували, що завдяки куркуміну ракові пухлини ставали значно чутливішими до хіміотерапії, тож її ефективність зростала в десятки разів. Британські лікарі сподіваються, що це відкриття дозволить у майбутньому зменшити дози хіміотерапії, а водночас і кількість побічних ефектів від неї.

Німецькі дослідники приписали карі ще й стимулювання мозку виробляти нові нервові клітини, тобто самостійно себе відновлювати. А це б пришвидшувало реабілітацію після інсультів.

А вже на іншому континенті, вчені з Університету Північної Кароліни виявили, що куркумін запобігає поширенню в мозку бляшок амілоїдного протеїну, які спричиняють деменцію. Як і в попередньому випадку, ці дані підтвердили лише тести на тваринах. Однак ефект був неймовірний – куркумін повністю розщеплював ці бляшки.

Науковці запевняють: споживаючи двічі в тиждень страви з карі можна вберегти себе від хвороби Альцгеймера та старечого слабоумства. На підтвердження, лікарі вказують на Індію. Там, де споживають більше приправи, кількість недужих на хворобу Альцгеймера відчутно менша.