Факти про здоров'я. Коли хворобу викликає емоційний стан
Те, що психологічний стан впливає на наше самопочуття, ні для кого не секрет. Та лікарі пішли далі й виокремили наукову галузь, що встановлює зв’язки між нашими емоціями та виникненням конкретних хвороб і назвали психосоматикою.
Такий діагноз ставлять, якщо медичне обстеження не може виявити фізичну причину захворювання, або якщо воно є результатом гніву, тривоги, неврозів чи почуття провини.
Думка, що тілесні хвороби пов’язані з психологічним станом, була поширеною аж до 17 століття. З розвитком медицини їх відкинули і лише зараз поступово повертаються.
Психологи помітили, що хвороби серця найчастіше виникають через брак любові та безпеки або ж від емоційної замкненості.
Проблеми з нирками може викликати осуд, розчарування, невдачі в житті. Таким людям постійно здається, що їх обманюють і зневажають. Артрити вражають людей, які не можуть сказати "ні" і лише звинувачують інших в експлуатації.
Гіпертонія нерідко з'являється через самовпевнене бажання взяти на себе надмірне навантаження, аби виправдати очікування людей. При цьому ігноруються власні почуття і потреби.
Печія свідчить про витіснену агресивність, а от проблеми із зубами найчастіше зумовлені нерішучістю, невмінням приймати самостійні рішення. Проблеми зі спиною можуть бути наслідком браку підтримки та зайвої вимогливості до себе.
До прикладу, астму та проблеми з легенями може викликати невміння або небажання жити самостійно, натомість застуда — не більше, як сигнал організму: "зупинися й зроби перепочинок".