Факти про здоров'я. Ефективність ліків для покращення пам'яті досі не доведена

23 жовтня 2014, 19:04
Читать новость на русском

Пам'ятати дату річниці шлюбу, текст свого виступу та вивчити до іспитів усі конспекти. Без доброї пам'яті все це дається складно.

Як завжди, виробники ліків поспішають на допомогу. Однак провідні науковці застерігають: таблетки для покращення пам'яті, що продаються без рецепту, відносять до препаратів нез'ясованого механізму дії, тобто їхня ефективність взагалі не доведена, а позитивні відгуки можна списати на ефект плацебо.

Інша справа зі стимуляторами пам'яті амфетамінового ряду. Вони справді допомагають, але, як і наркотики, викликають звикання, а в довгостроковій перспективі й узагалі шкодять здоров'ю.

Що насправді покращує здоров'я мозку, то це спорт. Неврологи з Мінесотського університету протягом 25 років досліджували зв'язок між фізичною та розумовою активністю. Так от, регулярні тренування навіть із середнього віку вбережуть вас від проблем з пам'ятю. Інше дослідження засвідчило – навіть 20 хвилин у спортзалі покращують довгострокову пам'ять.

Несподіваний фактор № 2 – зуби. Британські дослідники простежили за 6 тисячами осіб і виявили, що запалені ясна та карієс негативно позначаються на інтелекті та швидкості мислення. Ця порада є актуальна як для молодих, так і літніх людей. Учені з Каліфорнійського університету довели, що люди, які чистили зуби тричі на день на 65 % знижували шанси мати старече слабоумство порівняно з тими, які виконували цю процедуру 1 раз.

І останній чинник, про який говорять усі науковці – міцний сон. Доведено, у фазі глибокого сну встановлюються зв'язки між клітинами мозку, що й забезпечують нашу довгострокову пам'ять.