Сімейний лікар Марія Богородецька сподівається, що із запровадженням електронних рецептів деяким постійним пацієнтам навіть не потрібно буде приходити до поліклініки.
Читайте також: Нові доступні ліки: які зміни чекають на пацієнтів з 1 квітня
Як коментують зміни у МОЗ
У МОЗ наголошують, що з переданням програми "Доступні ліки" під крило Національної служби здоров'я значно спроститься оплата аптекам.
Раніше МОЗ передавав ці гроші в регіони. Тепер таких проміжних етапів не буде. Розрахунок відбувається в електронному вигляді на підставі електронної звітності,
– пояснив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
У 2019 році на "Доступні ліки" з бюджету країни виділили один мільярд гривень. Загалом з 2017 року, від початку існування програми, виписали 33 мільйони рецептів. Заступник Уляни Супрун каже, що спрощена система повинна стимулювати аптеки приєднуватись до програми.
Адже зараз з маленькими аптеками є проблеми. Наприклад, в райцентрах, які продають не так багато медикаментів, але для того, щоб навіть невелику кількість їм відпустити по програмі "Доступні ліки" треба заповнити велику кількість паперів.
У МОЗ також пообіцяли, що відтепер пацієнт зможе отримувати ліки не лише в аптеках свого містах, а в будь-якій, яка уклала договір з національною службою здоров'я.
Як працює нова система
Медичні картки пацієнтів вже є в електронній системі, а до 1 квітня має запрацювати й база з рецептами. Саме тоді програму "Доступні ліки" переведуть в електронну систему та віддадуть до Національної служби здоров'я.
Як працює нова система
А це означає, що пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу чи бронхіальною астмою повинні прийти до сімейного лікаря, з яким підписали декларацію. Електронний рецепт лікар вноситиме до бази, а пацієнт отримуватиме смс із його номером.
Якщо ж людина не має телефону, лікар видрукує потрібні дані. В аптеці пацієнт озвучуватиме лише номер і фармацевт бачитиме в електронній системі рецепт.