Експерт пояснив, чому лікування кору неефективне
2016-2017 роки будуть періодом, коли можна очікувати підвищення захворюваності на кір. Однак препарати, які розроблялися для лікування кору – так звані препарати проти самого вірусу кору – на сьогодні не продемонстрували високої ефективності, вони недоступні, а специфічної терапії проти кору не існує.
Про це в коментарі сайту розповів Федір Лапій, головний позаштатний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
Звичайно, якщо розвиваються симптоми кору, такі як температура, використовують жарознижуючі препарати. Якщо є ураження нервової системи – препарати, які мають протисудомну активність, а також ті, що знімають набряк. Однак це не лікування самого збудника. Тому в більшості випадків, на жаль, проти кору немає ефективного лікування, – відзначив він.
Тому за його словами, не потрібно ризикувати, а варто проводити вакцинацію від кору.
Довідка: кір – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні й кашлі. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього.
Читайте також: Як вберегтися від застуди: що варто знати, щоб не хворіти