Стенфордський професор Бернард Рот у своїй новій книзі "Звичка досягати цілей" пропонує використовувати дві лінгвістичні звички, які зроблять вас значно успішнішим.

Читайте також: Ранкові звички, які зроблять день продуктивним

Замініть "але" на "і"

Коли ви використовуєте слово-зв’язку в реченні "і" замість "але", то змушуєте мозок не вибухати від протиріччя між бажаним і необхідним, а шукати рішення – тобто використовувати мозок так, як його і потрібно використовувати.

До прикладу, ви можете сказати: "Я хочу піти в кіно, але в мене є робота", але все ж краще зазначити: "Я хочу піти в кіно і в мене є робота". Так ви покажете, що ви справді маєте бажання і ваш друг зможе вам підказати, як зробити так, щоб ці дві справи вирішити.

Замініть "потрібно" на "хочу"

Саме така непомітна заміна слів ефективно допомагає людині зрозуміти, що те, що він робить в житті (навіть неприємні заняття) – це його свідомий вибір. Ці слова мають змогу ламати в свідомості людини автоматичне мислення, змушуючи його побачити речі такими, якими вони є насправді.

Читайте також: 4 поради, які допоможуть вивчити англійську без курсів

До прикладу також, один із студентів професора відчував, що повинен ходити на математичні курси, щоб вдало вступити до університету, але він ненавидів ці курси. Коли він почав постійно говорити про себе не "мені потрібно ходити на курси", а "я хочу ходити на курси", то швидко усвідомив, що перевага, яку давали курси, істотно переважала дискомфорт від сидіння на ненависних заняттях.