Дві вакцини зі стандартного календаря щеплень захищають від важкого перебігу коронавірусу
Джерело:
CellВчені довели гіпотезу, що у людей, які отримали щеплення вакцинами проти кору, краснухи та паротиту (КПК), а також коклюшу, дифтерії та правця (АКДП), Т-клітини мають здатність реагувати на коронавірус. Ці вакцини входять до українського календаря щеплень, отримати їх можна безкоштовно в будь-якій клініці.
Вакцини вчать імунну систему впізнавати інфекційні агенти або токсини та нейтралізувати їх. Вони створюють тривалу імунну пам'ять, треную спеціальні Т-і В-клітини (лімфоцити).
Також на тему: Знайшли ще одну неочікувану користь вакцини БЦЖ
Природно, вакцини захищають в першу чергу від хвороб, проти яких вони розроблені. Однак у їхній дії можуть бути й несподівані бонуси. Наприклад, що виробилися у відповідь на введення вакцини лімфоцити можуть мати здатність перехресно реагувати й на інші патогени, включаючи коронавірус SARS-CoV-2.
Нове дослідження вакцин КПК та АКДП
Автори нового дослідження вивчили в лабораторії рецептори Т-клітин, отримані з крові людей, які перенесли COVID-19. Виявилося, що вони реагують на шипоподібний білок SARS-CoV-2, так само як на білки вакцин КПК та АКДП. Вчені пишуть, що це показує наявність Т-клітин, які здатні реагувати на кілька видів інфекції.
Вакцини КПК та АКДП зменшують ризики коронавірусу
Крім лабораторних досліджень, вчені перевірили епідеміологічні дані про зв'язок вакцинації КПК і АКДП з тяжкістю перебігу COVID-19. Вони проаналізували дані про 75 тисяч пацієнтів, які проходили лікування коронавірусної інфекції з березня 2020 року по березень 2021 року. Виявилося, що щеплення КПК була пов'язана зі зниженням імовірності госпіталізації на 38%, а ризику і смерті та лікування в палаті інтенсивної терапії – на 32%. Аналогічні показники для щеплених АКДП – 23% і 20%.
Наші дані свідчать, що вакцини КПК та АКДП не є замінником вакцин проти COVID-19, але, можливо, можуть дати більш тривалий захист проти нових варіантів коронавірусу, ніж вакцини проти COVID-19 самі по собі. І в місцях, де вакцини проти COVID-19 недоступні, вони можуть захистити інфікованих людей від важкої хвороби,
– зазначили науковці Гарвардського університету.
Раніше лікарі зі США стверджували, що вакцина БЦЖ може надати певний захист від коронавірусу. Але поки що незрозуміло, яким чином.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.