До яких захворювань призводить відсутність сніданку

16 травня 2019, 15:44
Читать новость на русском

Останні дослідження настійно не рекомендують пропускати сніданки. Якщо ви не їсте вранці, вас чекають проблеми зі здоров'ям – причому вони будуть ще серйозніше, якщо налягати на вечерю.

У статті китайських і американських дослідників, опублікованій в Journal of the American College of Cardiology, стверджується: пропуск сніданку пов'язаний з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань. До таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані з американського Національного дослідження стану здоров'я і харчування населення за 1988-1994 роки.

Читайте також: Що станеться, якщо постійно пропускати сніданок

Матеріали містили інформацію про 6550 американців у віці від 40 до 75 років, у яких в анамнезі не було згадок про серцево-судинних захворювання або рак. Середній вік респондента склав 53,2 роки. Приблизно 48% учасників опитування були чоловіками. Було зареєстровано 2318 випадків смерті, в тому числі 619 – від серцево-судинних захворювань.

Респондентам ставилося запитання "Як часто ви снідаєте?", а можливі відповіді включали "кожен день", "кілька днів на тиждень", "рідко" і "ніколи".

Опитування показало, що серед учасників дослідження 5,1% ніколи не снідали, 10,9% робили це рідко, приблизно 25% снідали кілька разів на тиждень (але не кожен день) і 59% не пропускали сніданок.

Виявилося, що у першої групи людей (хто ніколи не снідав) після поправок на вік, стать, етнічне походження, соціально-економічний статус, особливості харчування і способу життя, на 87% був вищий ризик смертності від серцево-судинних захворювань, ніж в останньої (хто снідає щодня). Загальний ризик смертності у першої групи (в порівнянні з другою) виявився теж вище – на 19%.


Сніданок зменшує ризик передчасної смерті

В іншому дослідженні бразильських вчених, опублікованій в European Journal of Preventive Cardiology, повідомляється, що у людей, які пропускають сніданки, але щільно вечеряють перед сном, в 4-5 разів підвищено ризик передчасної смерті, стенокардії або повторного інфаркту міокарда через 30 діб після виписки зі стаціонару через настання серцевого нападу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.