До 2050 року кількість людей з деменцією подвоїться, – ВООЗ
Джерело:
ВООЗЗараз у всьому світі деменцією страждають 55 мільйонів осіб – 8% жінок і 5% чоловіків старше 65 років. До кінця десятиліття цей показник зросте до 78 мільйонів, а до 2050 – до 139 мільйонів.
Прояви деменції
Деменція – це синдром, який в основному проявляється у літніх людей, але не у всіх. Під час деменції у людини погіршується здатність мислити, і це відбувається сильніше, ніж при природному перебігу старості.
Також на тему: Виявили рідкісну форму Альцгеймера: за генетичним відкриттям стоїть сімейна історія
Люди втрачають пам'ять, забувають слова, не можуть орієнтуватися в просторі, міркувати, розуміти оточуючих. Деменцію можуть спровокувати ураження головного мозку: наприклад, хвороба Альцгеймера або інсульт.
Проблема деменції
На підтримку людей з інвалідністю, яку викликала деменція, у 2019 році у всьому світі витратили 1,3 мільйона доларів. Пацієнтам потрібна первинна медико-санітарна та спеціалізована допомога, послуги за місцем проживання, реабілітація, довгостроковий або паліативний догляд.
Очікується, що до 2030 року світові витрати на підтримку людей з деменцією збільшиться до 1,7 трильйона доларів. А якщо врахувати подорожчання медичних і соціальних послуг – ця цифра може зросте вдвічі. При цьому пацієнтам в країнах з низьким і середнім рівнем доходу наданої допомоги недостатньо.
Тільки у чверті держав світу є стратегія щодо підтримки людей з деменцією і їхніх сімей. Половина з них розташовані в Європі. Але в багатьох випадках термін реалізації планів вже закінчується, і урядам потрібно розробляти нові.
1 вересня стартує Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера, ми підготували великий матеріал про цю хворобу.У новому дослідженні науковці довели, що поганий сон – один з факторів ризику деменції, нормалізація ж сну може запобігти розвитку недоумства.