Саме тому відчуття насичення приходить трішки пізніше – спершу наповнюється шлунок, а потім поживні речовини всмоктуються в кров, пише дієтолог.
Читайте також: Як вибрати корисну кашу: поради дієтолога
Але, до прикладу, під час дієти людина відчуває, що шлунок скоротився і насичується меншою кількістю їжі. Це виникає через те, що чим менше їсть людина, тим збільшується чутливість до насичення. Тобто, організм звикає до такої кількості їжі. Також це може виникати, коли людина з'їсть більше звичного, рецептори у шлунку дадуть сигнал про насичення, після чого виникає відчуття переповненості. Тоді люди можуть стверджувати, що у них "скоротився шлунок".
Обсяг шлунку стрункої людини і людини з ожирінням – однаковий
Як же зберегти почуття "маленького шлунку?"
- вибирайте помірні порції;
- віддавайте перевагу їжі, яка добре насичує: овочі, крупи (клітковина), жирні сорти риби (сьомга), молочні продукти 2-5% (не знежирені);
- їжте не поспішаючи. Прийом їжі повинен становити близько 20-30 хвилин.
Дієтолог назвала міфом те, що вода розтягує шлунок і її не можна пити під час їжі.
Розтягнути шлунок можна тільки прийомом їжі, але після перетравлення він скорочується. Тобто, розтягнути шлунок можна лише на короткий період, а не на все життя.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.