Деякі структури ДНК можуть стати причиною рідкісних захворювань
Джерело:
ACS PublicationsНауковці побачили, що нещодавно виявлені в клітинах людини чотириланцюгові структури ДНК, пов'язані з геном, який може впливати на рідкісний синдром Коккейна.
Нові структури ДНК
Крім класичної подвійної спіралі, дослідники нещодавно виявили цілу низку інших конфігурацій ниток ДНК, включаючи ДНК з чотирма спіралями, що утворює вузлові структури, які називаються G-квадруплексами.
Увага Тривожні розлади: чому найчастіше виникають, як їх вчасно діагностувати й подолати
Багато з цих нових конфігурацій ДНК досліджували лише в лабораторних умовах, однак нещодавно G-квадруплекси проаналізували в живих клітинах людини. Однак їх можливі функції у клітинах не виявлено.
Що побачили вчені
Дослідники з Центру молекулярних досліджень в Імперському коледжі Лондона зосередили свою увагу на білку, який пов'язують з синдромом Кокейна (CSB), що переважно взаємодіє з одним конкретним типом G-квадруплексу.
Ці особливі структури ДНК виникають при взаємодії віддалених частин ДНК, які неможливо сформувати усередині клітин.
Висновок
Нормально функціонуючі білки CSB не викликають будь-яких побічних ефектів, але мутації гена, що виробляє білок CSB, можуть спричинити фатальний розлад передчасного старіння – синдром Коккейна, який вбиває багатьох людей ще до 18 років.
Вам може бути цікаво: Мозок, Обережно, міф – дивитись відео