Держава не надає протезів пораненим бійцям, — активіст

6 травня 2015, 15:35
Читать новость на русском

Про роботу у напрямку вдосконалення галузі протезування в Україні та заокеанську ініціативу розповіла гість студії Телеканалу новин "24" – керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні Антоніна Кумка.

Проект підтримки протезування

— Все почалося із співпраці громадських організацій у Канаді. Ми почали шукати можливості підтримати українське протезування, тому що дуже важливо, щоби воно відбувалося на місці – і реабілітація, і підтримка. Американська компанія "Простетика" погодилась благодійно фінансувати українське протезування і так утворився цей проект.

Українська медицина

— 25 останніх років у розвиток українських протезистів ніхто не вкладав. Цей проект покликаний на те, щоби показати українським спеціалістам, що є безліч варіантів і у них справді відкриваються очі.

У Канаді медицина безкоштовна, люди платять податки і відповідно за це отримують медичні послуги.

— Відкриваються реабілітаційні центри. У нашій команді є не лише протезисти, є і трудотерапевт, і фізіотерапевт. А от такої професії, як реабілітолог в Україні фактично не існує.

3D-протези

— 3D-принтери та протези, надруковані на них – це нова технологія, яка справді розвивається. 3D-протези не можуть забезпечити повну функціональність для певних випадків.

Міждержавна співпраця

— Ми думаємо, що буде ініціатива навіть не наша, а протезистів зі всієї країни, які беруть участь у цьому проекті. В подальшому ми будемо надавати підтримку, але ініціатива буде від них.