Депресія та невроз: які наслідки булінгу в школах для розвитку дитини

31 серпня 2021, 19:53
Читать новость на русском

Джерело:

Parlament.ua

Якщо дитина стала жертвою булінгу, необхідно звернути увагу на її стан. Оскільки це може вплинути на її майбутній розвиток.

Про це розповів психолог-практик Ігор Огданський. Він працює з конфліктами в педагогічному середовищі та проблемами залежної поведінки. На його думку, наслідки можуть бути найрізноманітнішими.

Увага Відмазка "мені сумно, бо осінь" не підходить, – психолог про те, як прийняти закінчення літа

Серед основних наслідків фахівці виділяють такі:

  • неврози;
  • депресії;
  • стресові стани, які тягнуть за собою і порушення фізичного здоров'я.

Після булінгу, в окремих випадках, потрібна психологічна допомога або навіть лікування,
– пояснив Огданський.

Він порадив, якщо булінг подолали, але дитині некомфортно вчитися у школі – краще перевести її до іншого навчального закладу. Варто також відвідати спеціальні тренінги, працювати над подоланням страху в дитини, вчити її захищати свої права і майно.

Увага! Дитина має знати, що при перших же проявах булінгу треба звернутися до старших, аби зразу ж припинити знущання і що раніше, то краще. При цьому дитина не обов'язково має бути жертвою булінгу. Коли спостерігає, як знущаються з інших і не реагує – це теж тривожний показник.

Що відомо про булінг в Україні

Джерело: ЮНІСЕФ

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;
  • 24% дітей стали жертвами булінгу;
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;

Більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти. Найчастіше як булерами, так і жертвами стають діти з родин, які погано забезпечені матеріально. Щодо статевої ознаки, то про булінг заявляють приблизно однакова кількість хлопців і дівчат.

Що таке булінг?

Це різновид насилля (психологічного, фізичного, економічного, сексуального), який проявляється в цькуванні однієї особи (чи декількох осіб) іншою. Іншими словами, булінг – це цькування і знущання.

Від звичайних конфліктів у школі він відрізняється саме тим, що має постійний характер і негативні наслідки не лише для безпосередніх учасників, але й для класу, колективу, спільноти, де це стається, і школи загалом.