Декасан не захищає від коронавірусу: як фармакоманія поширює брехню й маніпуляції
В Україні поширили брехливу інформацію про препарат, який начебто захистить від коронавірусу. Такі дані є фейковими та не мають жодних наукових підтверджень.
Неправдиву інформацію про те, що начебто "Декасан" допомже захиститися від коронавірусу, поширюють УНІАН, 1+1.
Читайте також: Підвищену температуру при коронавірусі можна збивати лише одним препаратом
Фейк та нісенітниця
"Юрія-Фарм" поширють інформацію про те, що начебто за висновками провідних вчених є препарат, який ефективно протидіє вірусу.
Важливо! Це неправда, а шахрайство! Не існує ні ліків, ні вакцини проти коронавірусу.
Автори заявляють, що перевірили ефективність препарату на різних коронавірусах і не виявили стійких до нього штамів. Зокрема, пояснюється, що декаметоксин здатний "протидіяти коронавірусу та концентруватися на клітинах організму людини".
Так, автори пропонують мити руки декаметоксином, і горло полоскати, і в очі його закапувати, і навіть заливати в небулайзери для профілактичних інгаляцій. Тобто, рятуватися "чудо-препаратом" в умовах світової пандемії.
Втім, лікарі й фахівці наголошують, що така інформація неправдива.
Зокрема, телеведуча Мар'яна Романюк заявила, що компанія погодила інший текст рекламного ролика, який транслювали в ефірі.
Як не заразитися коронавірусом? Варто пам'ятати, що єдиними ефективними методами протидії коронавірусу Covid-19 є правила гігієни: часто й ретельно мийте руки, уникайте людних місць, за можливості – працюйте віддалено, самоізолюйтеся, якщо це необхідно. Достатньо спіть та добре харчуйтеся! Бережіть психологічне здоров'я та сподівайтеся на краще.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.