COVID-19 під час вагітності: як вірус впливає на розвиток мозку плоду
Джерело:
MedicalXpressВідомо, що вагітні жінки є більш вразливими для коронавірусу. Однак мало відомо про наслідки хвороби у вагітної для її майбутньої дитини.
COVID-19 від легкого до помірного ступеня важкості у вагітних жінок, скоріше за все, не впливає на мозок плоду. Про це свідчить дослідження, представлене нині на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).
До теми Один випадок на 10 тисяч: у Львові лікарі врятували жінку з рідкісною вагітністю
Жінки, інфіковані SARS-CoV-2 під час вагітності, стурбовані тим, що вірус може вплинути на розвиток їхньої майбутньої дитини, як це можна статися у випадку з деякими іншими вірусними інфекціями. Але чи справді коронавірус може впливати на розвиток плоду, залишалось достеменно невідомим. Тож вчені з Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана в Німеччині вирішили заповнити цю прогалину.
Як проводили аналіз
- Науковці використали МРТ плода для вивчення 33 пацієнток з інфекцією COVID-19 під час вагітності.
- У середньому пацієнтки мали близько 28 тижнів вагітності, при цьому початок симптомів припадав на термін трохи більше ніж 18 тижнів вагітності.
- Найчастішими симптомами у вагітних були: втрата або зниження нюху та смаку, сухий кашель, лихоманка та задишка.
Результати дослідження
Вчені виявили, що розвиток мозку плоду у породіль з коронавірусом відповідав всім іншим плодам. Жодних ознак інфікування мозку майбутньої дитини виявлено не було.
У нашому дослідженні не було доказів того, що інфекція SARS-CoV-2 у матері впливає на розвиток мозку майбутньої дитини. Цей факт має заспокоїти постраждалих батьків,
– сказала керівниця дослідження Софія Штекляйн.
Вона наголосила, що до дослідження були включені тільки не госпіталізовані матері з легкими або помірними симптомами COVID-19. І оскільки вплив важкої інфекції на розвиток мозку плода остаточно не визначено, "активний захист від інфекції SARS-CoV-2 під час вагітності залишається важливим".
На цей момент вакцинація є найбільш перспективним захистом від COVID-19. Будь-які потенційні побічні ефекти контролюються навіть у вагітних жінок. Тому, попри обнадійливі результати нашого дослідження, вагітним жінкам слід серйозно подумати про вакцинацію,
– заявила дослідниця.
Дослідники стежитимуть за маленькими пацієнтами впродовж наступних п'яти років, включаючи детальну неонатальну оцінку та оцінку неврологічного розвитку.