Про це у коментарі сайту "24" розповіла Світлана Дячук, лікар-дерматолог, дерматоонколог Інституту дерматокосметології доктора Богомолець.

Якщо сонячний опік проявляється тільки почервонінням шкіри, можна обробити пошкоджену ділянку термальною водою з подальшим нанесенням засобів на основі пантенола. Якщо після опіку сформувалися пухирці необхідно звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога в медичний заклад,
– наголошує Світлана Дячук.

За її словами, сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри. Виходить, сама по собі засмага безпечна, проте вона, як правило, проходить через стадію сонячного опіку, а опіки, безсумнівно, дуже шкідливі.

Крім того, засмага має властивість акумулюватися – усі сонячні опіки залишаються в ДНК клітин. Сонячні опіки, отримані в дитинстві, можуть дати про себе знати, навіть якщо людина не засмагає в дорослому віці – підвищується ризик розвитку меланоми. Однієї з найбільш злоякісних пухлин, підкреслює Світлана Дячук. Тривале перебування на сонці – зумовлює виникнення майже 60% меланом.

Хто у групі ризику:

Читайте також: Правильна засмага й небезпечні родимки