Чому виникають психосоматичні хвороби

15 квітня 2019, 18:41
Читать новость на русском

Чому в одних людей стрес провокує розвиток або загострення соматичного захворювання, а у інших – ні? Чому у одних людей фізична травма або соматичне захворювання призводить до розвитку психічного розладу, а у інших – ні? На ці питання сучасна медицина не має відповіді.

Лікар-психотерапевт Наталія Зайцева розповіла, що відомо про психосоматичні захворювання.

Читайте також: Що заважає прийняти правильне рішення

Надмірна заклопотаність батьків своїм власним здоров'ям і здоров'ям дітей. Діти, у яких в майбутньому з'являлося соматоформні розлади, значно частіше за однолітків відвідували лікарів з профілактичною метою і отримували відповідне "лікування".

"Культ тіла". Вроджене прагнення до фізичного вдосконалення, підвищена увага до занять спортом в поєднанні з замилуванням своєю тілесною формою, своєю легкістю, рухливістю, фізичною силою.


Культ тіла може викликати тривогу і нав'язливі стани

Для таких пацієнтів характерна впевненість у фізичній силі, висока активність, витривалість, стійкість до тривалих фізичних навантажень і несприятливих зовнішніх впливів.

Вони вкрай чутливі до щонайменших змін в функціонуванні організму, прагнуть до різного роду оздоровчих заходів, часто використовують нетрадиційні або альтернативні методи лікування і попередження захворювань ("правильне" харчування, різні "оздоровлюючі" тілесні практики).

Найчастіше психосоматика з'являється у них у віці 30+. Може початися спонтанно, а може на тлі стресових ситуацій. Як правило, такі люди дуже швидко обростають тривогою і нав'язливими страхами.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.