Чому варто відписатися від дієтологів у соцмережах
Дієтологом у соціальних мережах може стати будь-хто, навіть без відповідного сертифікату. Причому, підписники таких людей беззаперечно вірять та сліпо дотримуються рекомендацій.
Вчені з Університету Глазго проаналізували рекомендації британських блогерів, які мають понад 80 тисяч фоловерів, і які дають поради щодо дієти, зниження ваги та тренувань, пише EurekAlert!.
Читайте також: Супрун назвала дієту, яка нормалізує рівень холестерину та вагу
Вони ретельно перевіряли дописи дев'яти найбільш популярних тематичних блогів з травня по червень 2018 року. Оцінювалася правдивість, упередженість, об'єктивність інформації, а також наявність посилань на інші ресурси.
Також дослідники розглянули по 10 останніх рецептів приготування їжі, опубліковані в кожному блозі. Кожна страва оцінювалося на предмет вмісту калорій, білків, жирів, вуглеводів, клітковини, цукру і солі. Ці дані порівняли з рекомендаціями британських дієтологів, які працюють в національній системі охорони здоров'я.
У восьми з дев'яти випадків порадам з соцмереж, що стосуються дієти і тренувань, вірити не можна.
Найчастіше автори представляють свої думки як незаперечні факти. Такі блоги можуть бути небезпечним, оскільки аудиторія у них дуже широка.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.