Чому українцям рекомендують зробити щеплення: пояснення медиків
Міжнародний тиждень імунізації стартував 24 квітня. Цього року він проходить під гаслом "Вакцини працюють". Таким чином медики нагадують населенню про користь щеплень у боротьбі з важкими недугами.
У 2016 року в Україні вакцинували лише 46% новонароджених.
"Щоб не було загрози розповсюдження, треба вакцинувати не менше 90%. Для того щоб припинити циркуляцію збудника – не менше ніж 95% повинно бути щеплено", – розповіла головний позаштатний епідеміолог МОЗ Ірина Колеснікова.
Читайте також: Небезпечні комахи: українців попередили про активацію кліщів
Медики застерігають: якщо українці не почнуть робити профілактичні щеплення, нам не уникнути епідемій небезпечних захворювань – туберкульозу та правця, випадки яких фіксували торік. І це ще не найстрашніше. Набагато гірше – дифтерія.
"Протидифтерійної сироватки у нас немає. І закуповувати за процедурою через міжнародні закупівлі ми не маємо права, бо це законодавча ініціатива, яка має бути від Верховної Ради. Мають бути зміни в законах", – розповів головний дитячий імунолог м.Києва Федір Лапій.
Цілком реальною є епідемія кору. Її спалахи цього року були в Європі. У сусідній Румунії через епідемію кору вже померла 21 дитина.
Кір передається повітряно-крапельним шляхом. Більше того, це летюча інфекція, вона з потоками повітря переноситься на 100-200 метрів. Сприйнятливість – 100%. Якщо немає імунітету – захворієте обов’язково. Кір треба прищеплювати, від кору ліків немає в принципі,
– зазначив лікар-педіатр Євген Комаровський.
В Україні зробити щеплення від цієї недуги зараз можна без проблем. Як і від багатьох інших хвороб.
Вакцин цього року не бракує і наступного теж будуть, запевняють медики. Усі закупівлі пройдуть вчасно. У державних лікарнях щеплення роблять безкоштовно.
Читайте також: Доступні ліки: як скористатись програмою, до якої залучено маже 3 тисячі аптек