Чому температура постійно тримається вище 37°C

15 квітня 2019, 16:45
Читать новость на русском

Норми температури у різних частинах тіла різні. До прикладу, у нормі температура у вусі та анусі – 37,5°C, у роті – 37,0°C, а у пахвинній ділянці – 36,6°C

Тобто, нормальна температура тіла у людини коливається. Наприклад, близько 06:00 ранку вона мінімальна, а о 16:00 набуває максимальні значення.

Читайте також: Який смачний продукт може вберегти від втрати слуху

Психотерапевт Сергій Кистенів зазначає, що хронічне (тривале) підвищення температури може виникнути через термоневроз.

Це один з описів соматичних симптомів тривоги. Температура рідко коли піднімається до 38 ° C і її підвищення йде "під руку" з тривожними думками, страхом, панікою.

Термоневроз виникає через тривогу. Тривога потрібна людині, щоб врятуватися від небезпеки. Це еволюційний механізм, який допомагає "прогріти і розім'яти" організм, завдяки йому наші предки могли вчасно втекти від хижака. Але сьогодні наша культура зробила крок вперед, а функція залишилася і іноді, внаслідок хронічного чи гострого стресу вона дає збій.

Тривога в прямому сенсі "прогріває" організм – частішає серцебиття і дихання, а до м'язів приливає кров, і вони стають гарячими.

Якщо ж ви помітили тривале підвищення температури від 37°C до 38°C, тоді варто встановити причину.

Тому терапевт повинен виключити:

• туберкульоз;
• ВІЛ;
• захворювання щитоподібної залози;
• інші захворювання і розлади.

У нормі "підвищення" можливо при вагітності і менструації.

Якщо терапевт встановив діагноз "термоневроз", то застосування жарознижувального не дасть ніякого ефекту.

Вам потрібно пройти тести на тривожність (HADS або опитувальник Бека).

Після цього варто звернутися до лікаря-психотерапевта або ж до психіатра. Він проаналізує всі дані, починаючи з висновків терапевта до результатів ваших тестів. В кінцевому підсумку буде виявлено наявність або відсутність тривожного розладу, симптомом якого може бути термоневроз.

Відповідно до цього медик призначає лікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.